Jednoznaczne reakcje ws. Kamila Stocha. Kosmos!

4,1 punktu - tyle zabrakło Kamilowi Stochowi do piątego medalu olimpijskiego w karierze. Polak był bardzo blisko dokonania czegoś, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe. "Co by nie mówić. Stoch jest mistrzem" - czytamy na Twitterze.

Kamil Stoch zajął czwarte miejsce w konkursie indywidualnym igrzysk olimpijskich na dużej skoczni w Zhangjiakou. Polak otarł się o podium. Do piątego medalu olimpijskiego w karierze zabrakło mu zaledwie 4,1 punktu.

Zobacz wideo Czysta perfekcja. Tak Stoch nagle odmienił swoje skoki

Rywale stanęli na wysokości zadania. Triumfował Marius Lindvik, dla którego jest to pierwszy medal olimpijski w karierze. Norweg zdetronizował głównego faworyta do triumfu Ryoyu Kobayashiego, który zajął ostatecznie drugą pozycję. Na najniższy stopniu podium stanął natomiast Niemiec Karl Geiger. 

Kamil Stoch bije rekord skoczniKamil Stoch był tak blisko... Kobayashi zdetronizowany!

Komentarze po konkursie na dużej skoczni. "Walka godna mistrza!"

Po pierwszej serii nadzieja na kolejny medal dla Polski była ogromna, ale ostatecznie nie udało się Kamilowi Stochowi przebić świetnie dysponowanych rywali. W komentarzach po konkursie czuć ogromny zawód, ale też docenienie dla naszego mistrza, który znów znalazł się w grze o medale olimpijskie pomimo bardzo słabego sezonu. 

- Poziom tego konkursu jest kosmiczny. To, że po tych wszystkich perturbacjach Kamil walczy o medal, oznacza, że jest absolutnym GIGANTEM - napisał na Twitterze szef TVP Sport Marek Szkolnikowski.

- Ten kadr mówi wszystko. Tak blisko… Kamil Stoch 4. w konkursie olimpijskim na dużej skoczni. Złoto dla Mariusa Lindvika - napisał Przemysław Pozowski z TOK FM zamieszczając zdjęcie uśmiechniętego Stocha.

- To czwarte miejsce Stocha bolałoby bardziej, gdyby nie fakt, że on sobie wróci do domu i spojrzy na te trzy indywidualne złota, które już ma - skomentował komentator Eleven Sports Sebastian Chabiniak.

- Kamil Stoch czwarty. 4,1 pkt zabrakło do podium. Szkoda. Wcześniej Piotr Michalski piąty (łyżwiarstwo szybkie - 500 m) o 0,03 od podium. Niestety, nie jest to dzień polskiego szczęścia na tych igrzyskach - zauważył dziennikarz Sport.pl Łukasz Jachimiak.

Justyna Kowalczyk bardzo szczerze. Justyna Kowalczyk bardzo szczerze. "Tak się nie robi"

 - Co by nie mówić. Stoch jest mistrzem. Trzy igrzyska z rzędu być w grze o medale. To mistrzostwo - przyznał dziennikarz Sport.pl Piotr Majchrzak.

- To było starcie Gigantów! Konkurs kosmiczny, jakiego dawno nie było. Fenomenalny!! Z jednej strony tak niewiele, z drugiej medaliści latali niewiarygodnie! Brawo Kamil! Walka godna mistrza!! - napisał dziennikarz TVN Sebastian Szczęsny.

To jednak jeszcze nie koniec emocji w skokach narciarskich na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Już w poniedziałek w samo południe na dużej skoczni w Zhangjiakou rozpocznie się konkurs drużynowy. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo na Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: