Polki odpadły. Nie będzie walki o medal w wyścigu drużynowym

Reprezentacja Polski kobiet zajęła 7. miejsce w ćwierćfinale biegu drużynowego w łyżwiarstwie szybkim na igrzyskach olimpijskich w Pekinie i nie wystąpi w półfinale.

Polki wystąpiły w składzie Karolina Bosiek, Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń, Angelika Wójcik i nie będą miło wspominać rywalizacji podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Zobacz wideo Czysta perfekcja. Tak Stoch nagle odmienił swoje skoki

Zajęły dopiero siódme miejsce z czasem 3:01,02 i straciły aż 8,31 sekundy do najlepszej Japonii, która wynikiem 2:53,62 pobiła rekord olimpijski. Drugie miejsce w ćwierćfinale zajęła Kanada - 2:53,97, a trzecie Holandia - 2:57,26. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Polki odpadły w ćwierćfinale biegu drużynowego w łyżwiarstwie szybkim. Wyprzedziły tylko Białoruś

W bezpośrednim pojedynku z przedstawicielami Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Polki nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Rywalki osiągnęły dużo lepszy czas - 2:57,66. Polki były również gorsze od kadr Chin - 3:00,58 i Norwegii - 3:01,84. Do półfinału awansowały cztery najlepsze kobiece drużyny.

Jedyną kadrą od której Polska miała lepszy czas, była Białoruś - 3:02,00. Obie reprezentacje pojadą w finale D. Biegi finałowe w łyżwiarstwie szybkim w rywalizacji drużynowej odbędą się 15 lutego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.