Dramat piątego skoczka Pucharu Świata. Nie wystartuje w konkursie na dużej skoczni

Trenerzy ogłosili swoje składy na sobotnie zawody igrzysk olimpijskich w Pekinie. Wśród Polaków nie zobaczymy Stefana Huli. Ale prawdziwą niespodzianką jest brak Anze Laniska, sklasyfikowanego na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jego miejsce w drużynie Słoweńców zajął Cene Prevc.

Trener Michal Doleżal ogłosił skład reprezentacji Polski na piątkowe kwalifikacje do konkursu na dużej skoczni w Pekinie. W porównaniu do konkursu na skoczni normalnej, doszło do jednej zmiany. Powołani zostali: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Paweł Wąsek, który zastąpił Stefana Hulę. To będzie olimpijski debiut dla skoczka z 1999 roku, który na ostatnich treningach oddał cztery lepsze skoki (na sześć możliwych) od 36-letniego Huli. 

Zobacz wideo Horngacher rozpętał prawdziwą wojnę tuż przed IO. "Perfidne zbliżenia"

Pekin 2022. Piotr Żyła podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w ChinachWyjaśnił się powód słabszych skoków Piotra Żyły. "Goniło go"

W czwartek odbył się trening, ale nasi skoczkowie znowu nie zachwycili na dużej skoczni przed konkursem olimpijskim. Tylko w dwóch seriach Polak znalazł się w pierwszej dziesiątce. Znakomitą formę zaprezentowali za to Słoweńcy. 

15-letnia złota medalistka IO na dopingu. Rosjanie informują15-letnia złota medalistka IO na dopingu. Rosjanie informują

Wielki nieobecny - Anze Lanisek

Kilka dni temu Słoweńcy zdobyli mistrzostwo olimpijskie drużyn mieszanych, a w sobotę powalczą o kolejne medale. W składzie drużyny jest Peter Prevc, który na normalnej skoczni był czwarty, Timi Zajc, Lovro Kos i Cene Prevc.

24 lutego. Bieg na 30 km. Justyna Kowalczyk ( czerwony kombinezon )na finiszu.Justyna Kowalczyk padła jak zastrzelona. Działacze ją opuścili, później gratulowali. "Spier***"

To oznacza, że nie wystartuje Anze Lanisek. I nie ma co ukrywać, że przed igrzyskami w Pekinie trudno było sobie wyobrazić taki scenariusz. W końcu Lanisek zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Słoweniec zdobył 657 punktów - najwięcej ze swoich rodaków. W ostatnich dniach jednak zgubił formę.

Składy reprezentacji na konkurs na skoczni dużej

Do składu Niemców przebił się Pius Paschke. Na skoczni w Zhangjiakou okazał się najlepszym w ekipie Stefana Horngachera i tym samym wyeliminował Stephana Leyhe, wicemistrza sprzed czterech lat. W kadrze znaleźli się jeszcze Karl Geiger, Markus Eisenbichler i Constantin Schmid.

Na skoczni normalnej najlepszym z Niemców okazał się Schmid, który zakończył konkurs na 11. miejscu. Sensacją był fakt, że Karl Geiger, lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, zajął dopiero 15. lokatę. A szósty w "generalce" Markus Eisenbichler nawet nie awansował do finałowej serii.

Stefan Żywotko to największa żyjąca legenda Pogoni Szczecin, a także najbardziej utytułowany za granicą polski trener w historiiNie żyje legendarny polski trener. "Za granicą traktowali go jak Fergusona w Manchesterze"

Niemieckie media oraz sami reprezentanci mocno przeżyli niedzielny konkurs, ale i poniedziałkowe zawody. Reprezentacja Niemiec nie była w stanie wejść nawet do drugiej serii konkursu mikstów. To kolejna ogromna porażka Stefana Horngachera.

Skoki narciarskie. Terminarz igrzysk w Pekinie

Piątek, 11 lutego

  • 10:45 – seria próbna mężczyzn
  • 12:00 – kwalifikacje mężczyzn

Sobota, 12 lutego

  • 11:00 – seria próbna mężczyzn
  • 12:00 – konkurs indywidualny mężczyzn

Niedziela, 13 lutego

  • 12:00 – oficjalny trening mężczyzn

Poniedziałek, 14 lutego

  • 11:00 – seria próbna mężczyzn
  • 12:00 – konkurs drużynowy mężczyzn
Więcej o: