Wielka dominacja 21-latki. Drugie złoto z rzędu. Z wrażenia aż zakryła usta

Igrzyska olimpijskie wielokrotnie miały młodych, nawet nastoletnich bohaterów. Do takiego grona gwiazd zdecydowanie należy Chloe Kim. 21-latka w Pekinie obroniła tytuł mistrzyni olimpijskiej w snowboardzie, a swój pierwszy tytuł zdobyła już w Pjongczangu, zaledwie w wieku 17 lat.

W 2018 roku świat sportów zimowych poznał szerzej Chloe Kim. Wschodząca gwiazda snowboardu zaledwie w wieku 17 lat sięgnęła po swój pierwszy i od razu złoty medal igrzysk olimpijskich w swojej koronnej konkurencji, czyli halfpipe. Amerykanka koreańskiego pochodzenia teraz powtórzyła ten sukces i choć ma zaledwie 21 lat, to już może pochwalić się tytułem obrończyni olimpijskiego mistrzostwa. 

Zobacz wideo Wojciech Szczęsny trenuje ze swoim synem

24 lutego. Bieg na 30 km. Justyna Kowalczyk ( czerwony kombinezon )na finiszu.Justyna Kowalczyk padła jak zastrzelona. Działacze ją opuścili, później gratulowali. "Spier***"

Chloe Kim po swoim przejeździe była tak zaskoczona wynikiem, że z wrażenia aż zakrywała usta

Rampa olimpijska w Zhangjiakou ma ponad 200 metrów długości i 22 metry szerokości. Wewnętrzna wysokość ścian wynosi 7 metrów. Mistrzyni olimpijska w halfpipe otrzymała notę 94. Chloe Kim miała najwyższą amplitudę ze wszystkich 12 startujących zawodniczek i była zaskoczona tak wysokim wynikiem.

Druga Hiszpanka Queralt Castellet uzyskała wynik 90,25, a trzecia Japonka Sena Tomita - 88,25. Kim w trakcie drugiego i trzeciego przejazdu próbowała jeszcze pobić rekord, ale w obu przypadkach upadła.

Wyczyn 21-letniej Amerykanki jest spektakularny nie tylko ze względu na jej młody wiek, ale także dwuletnią przerwę od startów w czasie olimpiady (czyli czteroletnim okresie pomiędzy igrzyskami). Zawodniczka postanowiła odpocząć, ponieważ po sukcesie w Pjongczangu była przytłoczona zainteresowaniem, które się wokół niej pojawiła. Teraz przyznała, że jest już na to gotowa.  

- Jestem w znacznie lepszym położeniu i myślę, że mam lepsze pojęcie o tym, czego się spodziewać. Czuję, że teraz jestem w lepszym miejscu zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym - powiedziała Kim w wywiadzie dla NBC.

Kamiła WalijewaNawet dwa lata dyskwalifikacji dla 15-letniej złotej medalistki. Najnowsze informacje

Mistrzyni olimpijska jest zaszczycona, że mogła reprezentować USA

Igrzyska w Pjongczangu musiały być dla Chloe Kim wyjątkowe nie tylko dlatego, że zdobyła na nich złoty medal w wieku 17 lat, ale przede wszystkim dlatego, że uczyniła to w kraju swoich przodków. Jej rodzice z pochodzenia są Koreańczykami, a ona sama mówi po koreańsku, angielsku i francusku. Snowboardzistka przyznała jednak, że jest dumna z reprezentowania Stanów Zjednoczonych. 

- Jestem tak wdzięczny za to, że jestem tutaj i reprezentuję USA, jestem po prostu zaszczycona, że mogę tu być i po prostu cieszyć się chwilą - powiedziała mistrzyni olimpijska w rozmowie z NBC. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Kim wyznała, iż przed startem targały ją różne emocje, ale pomyślała, że przed nią kolejny start, który po prostu może być kolejnym otwarciem. Warto podkreślić, że oba złote medale olimpijskie, które w Pekinie zdobyło na razie USA, wywalczyły snowboardzistki. Pierwszy krążek najcenniejszego kruszcu 9 lutego wywalczyła im Lindsey Jacobellis w snowcrossie.

Saveh ShemshakiJest pierwszy przypadek dopingu na igrzyskach. Nawet nie zdążył wystartować

Więcej o: