Stoch spotkał swojego bohatera z dzieciństwa. Od razu się pochwalił

Kamil Stoch opublikował na instagramie zdjęcie z legendarnym japońskim skoczkiem - Masahiko Haradą. "Spotkałem bohatera z dzieciństwa" - napisał trzykrotny mistrz olimpijski.

Po olimpijskich konkursach na średniej skoczni skoczkowie mają kilka dni przerwy, zanim w sobotę zmierzą się w zawodach indywidualnych na dużej skoczni K-125 w Zhangjiakou. Jak się okazuje, igrzyska są również okazją do spotkania swoich idoli.

Zobacz wideo Kubacki potrafi wstawać z kolan. "Większość zawodników by się nie podniosła"

Stoch spotkał "idola z dzieciństwa". To legendarny Japończyk

Dotyczy to nawet Kamila Stocha, trzykrotnego mistrz olimpijskiego, który w skokach narciarskich wygrał niemal wszystko, co było możliwe. Jak się okazuje, polski skoczek jako dziecko podziwiał Japończyka Masahiko Haradę. 

Stoch opublikował na Instastory zdjęcie z 54-letnim obecnie Japończykiem. "Spotkałem bohatera z dzieciństwa" - napisał Polak.

Oceny sędziowskie za skoki Dawida Kubackiego i Petera Prevca w drugiej serii konkursu na normalnej skoczni Słoweńcy wywołali burzę po medalu Kubackiego. Polski sędzia odpowiada

Kamil Stoch spotkał Masahiko HaradęKamil Stoch spotkał Masahiko Haradę Instagram / Kamil Stoch

Masahiko Harada to trzykrotny medalista olimpijski z Lillehammer (1994) i Nagano (1998). Na obiektach w Japonii zdołał zdobyć złoto w konkursie drużynowym. Indywidualnie z kolei dwukrotnie zdobywał mistrzostwo świata - na skoczni normalnej w Falun (1993) i na skoczni dużej w Trondheim (1997). Japończyk wygrywał także dwukrotnie klasyfikację generalną Letniego Grand Prix. 

Więcej o: