Drastyczne sceny na igrzyskach. Nagle zalała się krwią

Hitowego meczu USA - Kanada w hokeju na lodzie dobrze nie będzie wspominała jedna z sędzin - Cianna Lieffers. Sędzina musiała zejść z lodowiska po tym, jak otrzymała przypadkowy, ale bardzo mocny cios kijem w głowę.

Kanada pokonała USA 4:2 w hitowym meczu grupy A hokeistek na lodzie w trakcie igrzysk olimpijskich w Pekinie. Hitowym, bo odkąd w 1998 roku hokej na lodzie kobiet pojawił się na zimowych igrzyskach olimpijskich, to tylko te reprezentacje zdobywały złote medale.

Kanadyjki prowadziły po pierwszej tercji 1:0 po golu Marie-Philip Poulin. Na początku drugiej tercji do głosu doszły Amerykanki, które objęły prowadzenie po golach Danielle Cameranesi i Amandy Kessel.

Kanadyjki nie poddały się i jeszcze w tej części gry ustaliły wynik meczu. Najpierw bramkę zdobyła Sarah Nurse, a później amerykańską bramkarkę pokonały jeszcze Brianne Jenner oraz Poulin, dla której był to drugi gol w tym meczu.

Ciężka kontuzja sędziny na meczu hokeja

Drugą tercję zapamiętamy nie tylko z powodu wielkich emocji sportowych. Z zupełnie innych powodów zapamięta ją też jedna z sędzin - Cianna Lieffers. Ta zupełnie przypadkowo została uderzona kijem przez Amerykankę Kessel, po czym zalała się krwią. Sędzina musiała zejść do szatni, ponieważ miała wielkie problemy z zatamowaniem krwawienia.

Po czterech meczach w grupie A prowadzą Kanadyjki, które mają komplet 12 punktów. Dla Amerykanek, które są drugie z dziewięcioma punktami, była to pierwsza porażka w turnieju. Obie ekipy zapewniły już sobie awans do ćwierćfinału.