Goldberger jest już przekonany. Tak, to o Polakach. "Byłoby miło"

Łukasz Jachimiak
- W skokach nigdy nie można wątpić. To był wspaniały dzień dla Polski i Austrii - mówi Andreas Goldberger. Po brązowym medalu Dawida Kubackiego legendarny skoczek jest przekonany, że nasza kadra będzie już mocna we wszystkich konkursach igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Pierwsze złoto w skokach Pekinie dla Ryoyu Kobayashiego. I to żadna niespodzianka. Wicelider Pucharu Świata był jednym z głównych faworytów i w niedzielę pewnie wygrał konkurs igrzysk olimpijskich Pekin 2022 na skoczni normalnej. Ale za nim znalazły się dwie sensacje. Srebro wywalczył Manuel Fettner, a brąz - Dawid Kubacki.

Zobacz wideo Sensacyjny medal Kubackiego! Wszyscy go skreślili, wtem on wrócił! [Sport.pl LIVE #10]

Dawid Kubacki na podium? "Zobaczyliśmy, jak szybko może się wszystko zmienić"

- To był wspaniały dzień dla Polski i Austrii. Znów zobaczyliśmy, jak szybko w skokach może się wszystko zmienić - mówi nam Andreas Goldberger. - W skokach nigdy nie można wątpić - dodaje trzykrotny zdobywca Pucharu Świata.

Kubacki nie zwątpił po długiej serii nieudanych startów. Warto przypomnieć sobie jego wszystkie wyniki z tego sezonu Pucharu Świata, żeby zrozumieć, jak wielkiej rzeczy dokonał w Pekinie.

Manuel Fettner ma lepszy sezon, ale srebro dla Austriaka, który w tym roku skończy już 37 lat, to jeszcze większa niespodzianka niż brąz Kubackiego. Fettner był tej zimy najwyżej piąty, nigdy w życiu nie wygrał konkursu Pucharu Świata i tylko trzy razy wskoczył na pucharowe podia (zawsze na trzecie miejsca).

Nic dziwnego, że Goldberger mówi o pięknym momencie w karierach swojego rodaka i Kubackiego. A co za tym idzie o pięknym dniu dla Polski i Austrii.

Teraz po medal skoczy Kamil Stoch? "To możliwe"

Ale to absolutnie nie znaczy, że dwukrotny medalista olimpijski nie docenia osiągnięcia Ryoyu Kobayashiego. - Jest najlepszy. Uważam, że będzie też faworytem konkursu na skoczni dużej - mówi Golderger.

Kto jeszcze będzie mocny za kilka dni na większym obiekcie w Pekinie? - Byłoby miło, gdyby medal wywalczył Kamil Stoch. To możliwe - ocenia Austriak. - Myślę, że z polskich skoczków na dużej skoczni jeszcze mocniejsi od Dawida będą Kamil i Piotr Żyła - dodaje Goldberger.

- W ogóle myślę, że już teraz Polska będzie mocna. Zniknęła duża presja, którą wasi zawodnicy odczuwali. Będziecie się liczyć również w drużynówce - podsumowuje Goldberger.

Konkursy na skoczni dużej na igrzyskach w Pekinie zaplanowano na 12 (indywidualny) i 14 lutego (drużynowy). A już dzisiaj (7 lutego) zobaczymy konkurs drużyn mieszanych na skoczni normalnej. W składzie Polski znaleźli się: Nicole Konderla, Dawid Kubacki, Kinga Rajda i Kamil Stoch. Początek zawodów o godzinie 12.45 polskiego czasu. Relacja na żywo na Sport.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA