Uwaga na godzinę. O której poniedziałkowy konkurs skoków na igrzyskach?

Czas na ostatni akcent rywalizacji na normalnej skoczni w Zhangjiakou w trakcie igrzysk olimpijskich w Pekinie. O medale tym razem powalczą drużyny mieszane, w tym oczywiście nasza reprezentacja. Gdzie i o której godzinie oglądać konkurs?

Pierwsze w tym sezonie zawody drużyn mieszanych odbyły się 28 stycznia w niemieckim Willingen. Wówczas Polacy w składzie Piotr Żyła (141 i 129 metrów), Dawid Kubacki (119,5 i 137,5 metra), Kinga Rajda (98 i 94,5 metra) i Nicole Konderla (88,5 i 88 metrów) zajęli szóste miejsce. Jak będzie dziś? Gdzie i o której godzinie oglądać konkurs?

Zobacz wideo Sensacyjny kandydat do medalu IO w skokach

ZIO 2022. Dotychczasowe wyniki polskich skoczków i skoczkiń

Niedzielny konkurs indywidualny mężczyzn na średniej skoczni był dla polskich skoczków narciarskich niezwykle udany. Po pierwszej serii Dawid Kubacki zajmował ósme miejsce (104 metry), jednak w drugiej skok na 103 metry dał mu upragniony brązowy medal. Kamil Stoch z kolei na półmetku zmagań był trzeci (101,5 metra), a ostatecznie zakończył konkurs na szóstej lokacie po skoku na odległość 97,5 metra w drugiej serii.

W sobotnich zmaganiach kobiet polski zawodniczki nie pokazały się ze zbyt dobrej strony. Reprezentantki naszego kraju uplasowały się na samym końcu stawki - Kinga Rajda skoczyła 69 metrów, co dało jej 35. miejsce, natomiast jedną pozycję niżej uplasowała się Nicole Konderla po skoku na odległość 64 metrów.

Gdzie i o której godzinie oglądać mikst na ZIO 2022?

Poniedziałkowy mikst będzie ostatnim akcentem rywalizacji na skoczni normalnej w Zhangjiakou podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie, a jednocześnie będzie pierwszym w historii olimpijskim konkursem drużyn mieszanych. W polskim zespole jako pierwsza wystąpi Nicole Konderla, następnie Dawid Kubacki, Kinga Rajda i Kamil Stoch.

Seria próbna przez poniedziałkowym konkursem drużyn mieszanych rozpocznie się o godzinie 11:30. Transmisja będzie dostępna w Eurosporcie 1, TVP Sport i Player.pl. O godzinie 12:45 rozpocznie się z kolei pierwsza seria konkursu głównego, którą będzie można obejrzeć w Eurosporcie 1, TVP 1 i Player.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.