Adam Małysz podsumował sukces Kubackiego. Wymowny wpis dyrektora PZN

Polscy kibice w końcu doczekali się znakomitego występu skoczków narciarskich. W konkursie na skoczni normalnej w Zhangjiakou po brązowy medal sięgnął Dawid Kubacki, natomiast szóste miejsce zajął Kamil Stoch. Adam Małysz w mediach społecznościowych pokazał, jak wiele emocji wywołały w nim niedzielne zawody.

Polska pojawiła się w klasyfikacji medalowej zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. W niedzielnych zawodach na skoczni normalnej Dawid Kubacki awansował z ósmego miejsca zajmowanego na pierwszej serii na trzecie, stając się pierwszym z polskich sportowców, który cieszył się ze zdobytego medalu.

Zobacz wideo Sensacyjny kandydat do medalu IO w skokach

Małysz pogratulował Kubackiemu

Adam Małysz na swoim profilu na Facebooku zamieścił wpis, w którym zwrócił się do podopiecznych Michala Doleżala i całego zespołu. Dyrektor sportowy Polskiego Związku Narciarskiego pogratulował również Dawidowi Kubackiemu zdobycia brązowego medalu.

"Gratulacje dla bohatera konkursu czyli Dawida Kubackiego, ale też pozostałych naszych zawodników i całego sztabu. Oby ten dzień był przełomowy dla naszej ekipy" - napisał Małysz na Facebooku.

Przed nami kolejne emocje ze skokami na ZIO

Niedzielny konkurs wywołał mnóstwo emocji nie tylko w tysiącach polskich domów, ale także w studiu Telewizji Polskiej. Maciej Kurzajewski na swoim profilu na Instagramie zamieścił krótkie nagranie, na którym Małysz pokazywał, że w trakcie skoku Kamila Stocha trzęsły mu się ręce.

To oczywiście nie koniec emocji związanych z rywalizacją polskich skoczków narciarskich na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie. W sobotę 12 lutego odbędzie się rywalizacja indywidualna na dużej skoczni, natomiast dwa dni później skoczkowie będą walczyć w konkursie drużynowym.

Jeszcze wcześniej, bo w poniedziałek 7 lutego biało-czerwoni powalczą w mikście. Oprócz Kubackiego i Stocha o jak najlepsze miejsce powalczą Nicole Konderla i Kinga Rajda.

Więcej o:
Copyright © Agora SA