Kolejna szansa na medale Polaków w Pekinie. Plan startów na 7 lutego [ROZKŁAD]

W poniedziałek rozpocznie się kolejna na igrzyskach olimpijskich w Pekinie rywalizacja na skoczni narciarskiej. O jak najlepszy wynik powalczą reprezentanci Polski w mikście, ale także polskie panczenistki czy alpejki. Jak wygląda terminarz trzeciego dnia igrzysk w Pekinie?

Po sobotnim sukcesie Dawida Kubackiego na skoczni normalnej i wywalczeniu brązowego medalu w poniedziałek kolejni polscy sportowcy spróbują wykonać duży krok w stronę zdobycia swojego krążka. W rywalizacji na igrzyskach olimpijskich w Pekinie arenach zobaczymy kilkunastu reprezentantów naszego kraju.

Zobacz wideo Wściekłość i bezradność Maliszewskiej. Koniec marzeń

Tak Tak "dziwacznego" konkursu nie było od lat. Ich miejsca w PŚ mogą zaskoczyć

Polacy na zimowych igrzyskach olimpijskich. Kto rywalizuje w poniedziałek 7 lutego?

Pierwsze emocje związane z udziałem biało-czerwonych odbędą się już o godzinie 2:30 polskiego czasu, kiedy to rozpocznie się pierwszy przejazd alpejek w slalomie gigancie. Największe szanse na dobry występ ma Maryna Gąsienica-Daniel, która ruszy na trasę z numerem 12. Na starcie zobaczymy również Magdalenę Łuczak (39), Zuzannę Czapską (42) i Hannę Ziębę (60). O godzinie 7:30 rozpocznie się drugi przejazd dla 30 najlepszych zawodniczek.

Dwie godziny później o jak najlepszy wynik powalczą dwie polskie panczenistki. O godzinie 9:30 rozpocznie się rywalizacja na 1500 metrów. W drugiej parze Magdalena Czyszczoń zmierzy się z Sandrine Tas z Belgii, a w ósmej parze Natalia Czerwonka powalczy z Nikolą Zdrahalovą z Czech.

O godzinie 10:00 z kolei rozpocznie się rywalizacja w biatlonie. O medale w biegu indywidualnym kobiet na 15 kilometrów powalczą cztery reprezentantki Polski - Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Anna Mąka i Kinga Zbylut.

W poniedziałek na skocznię wrócą skoczkowie narciarscy. O godzinie 12:45 rozpoczną się zawody drużyn mieszanych na skoczni normalnej (HS 106). Wśród 10 zespołów znajdą się biało-czerwoni w składzie Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Nicole Konderla i Kinga Rajda.

W godzinach 12:50 i 14:30 rozpoczną się z kolei pierwsza i druga runda na torze saneczkarskim w rywalizacji kobiet. O jak najlepszy wynik powalczy jedna Polka - Klaudia Domaradzka.

Dawid Kubacki wywalczył w niedzielę pierwszy w karierze indywidualny medal olimpijski w Pekinie. 31-latek stanął na najniższym stopniu podium. Przed nim uplasowali się mistrz olimpijski Ryoyu Kobayashi oraz wicemistrz Manuel Fettner. Zagraniczni komentatorzy twierdzą jednak, ze zawody były niesprawiedliwe.Czołówka Pucharu Świata wycięta przez wiatr. Jednoznaczne komentarze. "Jest bezradny"

Pekin 2022. Poniedziałek 7 lutego. Jak wygląda terminarz kolejnego dnia igrzysk?

  • 2:30 - narciarstwo alpejskie, slalom gigant kobiet, 1. przejazd (Maryna Gąsienica-Daniel, Magdalena Łuczak, Zuzanna Czapska, Hanna Zięba)
  • 7:30 - narciarstwo alpejskie, slalom gigant kobiet, 2. przejazd
  • 9:30 - łyżwiarstwo szybkie, 1500 m kobiet (Magdalena Czyszczoń, Natalia Czerwonka), FINAŁ
  • 10:00 - biathlon, bieg indywidualny na 15 kilometrów kobiet (Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Anna Mąka, Kinga Zbylut)
  • 12:45 - skoki narciarskie, mikst (Nicole Konderla, Dawid Kubacki, Kinga Rajda, Kamil Stoch)
  • 12:50 - saneczkarstwo, 1. ślizg, jedynki kobiet (Klaudia Domaradzka)
  • 14:30 - saneczkarstwo, 2. ślizg, jedynki kobiet
Więcej o: