Kolejna szansa na medale Polaków w Pekinie. Plan startów na 7 lutego [ROZKŁAD]

W poniedziałek rozpocznie się kolejna na igrzyskach olimpijskich w Pekinie rywalizacja na skoczni narciarskiej. O jak najlepszy wynik powalczą reprezentanci Polski w mikście, ale także polskie panczenistki czy alpejki. Jak wygląda terminarz trzeciego dnia igrzysk w Pekinie?

Po sobotnim sukcesie Dawida Kubackiego na skoczni normalnej i wywalczeniu brązowego medalu w poniedziałek kolejni polscy sportowcy spróbują wykonać duży krok w stronę zdobycia swojego krążka. W rywalizacji na igrzyskach olimpijskich w Pekinie arenach zobaczymy kilkunastu reprezentantów naszego kraju.

Zobacz wideo Wściekłość i bezradność Maliszewskiej. Koniec marzeń

Polacy na zimowych igrzyskach olimpijskich. Kto rywalizuje w poniedziałek 7 lutego?

Pierwsze emocje związane z udziałem biało-czerwonych odbędą się już o godzinie 2:30 polskiego czasu, kiedy to rozpocznie się pierwszy przejazd alpejek w slalomie gigancie. Największe szanse na dobry występ ma Maryna Gąsienica-Daniel, która ruszy na trasę z numerem 12. Na starcie zobaczymy również Magdalenę Łuczak (39), Zuzannę Czapską (42) i Hannę Ziębę (60). O godzinie 7:30 rozpocznie się drugi przejazd dla 30 najlepszych zawodniczek.

Dwie godziny później o jak najlepszy wynik powalczą dwie polskie panczenistki. O godzinie 9:30 rozpocznie się rywalizacja na 1500 metrów. W drugiej parze Magdalena Czyszczoń zmierzy się z Sandrine Tas z Belgii, a w ósmej parze Natalia Czerwonka powalczy z Nikolą Zdrahalovą z Czech.

O godzinie 10:00 z kolei rozpocznie się rywalizacja w biatlonie. O medale w biegu indywidualnym kobiet na 15 kilometrów powalczą cztery reprezentantki Polski - Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Anna Mąka i Kinga Zbylut.

W poniedziałek na skocznię wrócą skoczkowie narciarscy. O godzinie 12:45 rozpoczną się zawody drużyn mieszanych na skoczni normalnej (HS 106). Wśród 10 zespołów znajdą się biało-czerwoni w składzie Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Nicole Konderla i Kinga Rajda.

W godzinach 12:50 i 14:30 rozpoczną się z kolei pierwsza i druga runda na torze saneczkarskim w rywalizacji kobiet. O jak najlepszy wynik powalczy jedna Polka - Klaudia Domaradzka.

Pekin 2022. Poniedziałek 7 lutego. Jak wygląda terminarz kolejnego dnia igrzysk?

  • 2:30 - narciarstwo alpejskie, slalom gigant kobiet, 1. przejazd (Maryna Gąsienica-Daniel, Magdalena Łuczak, Zuzanna Czapska, Hanna Zięba)
  • 7:30 - narciarstwo alpejskie, slalom gigant kobiet, 2. przejazd
  • 9:30 - łyżwiarstwo szybkie, 1500 m kobiet (Magdalena Czyszczoń, Natalia Czerwonka), FINAŁ
  • 10:00 - biathlon, bieg indywidualny na 15 kilometrów kobiet (Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Anna Mąka, Kinga Zbylut)
  • 12:45 - skoki narciarskie, mikst (Nicole Konderla, Dawid Kubacki, Kinga Rajda, Kamil Stoch)
  • 12:50 - saneczkarstwo, 1. ślizg, jedynki kobiet (Klaudia Domaradzka)
  • 14:30 - saneczkarstwo, 2. ślizg, jedynki kobiet
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.