Tak wyglądałyby wyniki drużynówki. Polska? Jest pięknie

Gdyby niedzielny konkurs na skoczni normalnej byłby zawodami drużynowymi, to Polacy cieszyliby się z medalu! Tak wynika z wyliczeń Adama Bucholza z serwisu skijumping.pl.

Mistrzem olimpijskim na normalnej skoczni w Pekinie został Ryoyu Kobayashi, ale - biorąc pod uwagę wyniki wszystkich jego rodaków - Japonia byłaby dopiero szósta (974,2 punktów). Złoto zdobyliby Austriacy, których reprezentował m.in. Manuel Fettner, srebrny medalista. Austria uzyskałaby 1031,3 pkt. A które miejsce zajęliby Polacy?

Zobacz wideo Chiny wydały dziesiątki milionów dolarów. Czeka nas kolejny skandal [Sport Live #9]

Piotr Żyła przed kamerami EurosportuŻyła wiedział, że Kubacki zdobędzie medal. "Znam się na tych skokach"

Biało-czerwoni zajęliby drugie miejsce. Z wynikiem 1010,1. To byłoby najlepsze miejsce w historii, bo do tej pory Polacy zdobyli tylko jeden medal zimowych igrzysk w drużynie - brąz w Pjongczangu. To głównie zasługa Dawida Kubackiego, który stanął w niedzielę na najniższym stopniu podium. Kamil Stoch był trzeci po pierwszej serii (101,5 m), ale w drugiej serii spisał się słabiej (97,5 m), co dało mu szóste miejsce. Trzeba jednak przyznać, że trzykrotny mistrz olimpijski w drugiej serii skakał w bardzo słabych warunkach. Ale medal był w zasięgu, co bardzo dobrze wróży przed kolejnymi konkursami w Pekinie.

 

Stefan Hula oddał dwa słabsze skoki i został sklasyfikowany na 26. pozycji. Z kolei Piotr Żyła był 21.

Wyniki niedzielnego konkursu, gdyby to była "drużynówka":

  1. Austria 1031,3 pkt
  2. Polska 1010,1
  3. Słowenia 1007,9
  4. Olimpijczycy z Rosji 1001,8
  5. Niemcy 991,3
  6. Japonia 974,2
  7. Szwajcaria 951,5
  8. Stany Zjednoczone 835,4

Ważne zastrzeżenie: oczywiście, część zawodników nie awansowało do drugiej serii. Dlatego Adam Bucholz z serwisu skijumping.pl soki zawodników spoza "30" pomnożył przez dwa.

Więcej o: