Burza po słowach Babiarza w TVP. Tuż po medalu Kubackiego. "Propaganda lasuje mózgi"

Przemysław Babiarz wbił szpilkę w konkurencję po zakończeniu olimpijskiego konkursu. Jego wypowiedź wzburzyła internautów. "Tyle ze sportowej klasy", "propaganda lasuje mózgi nawet komentatorom sportowym" - czytamy.

Od tego sezonu zawody w skokach narciarskich są z niewielkimi wyjątkami transmitowane wyłącznie TVN-ie oraz Eurosporcie, a nie jak było przez lata na antenach Telewizji Polski. Konkursy olimpijskie można jednak oglądać zarówno na antenach Eurosportu, jak i TVP.

Zobacz wideo Horngacher rozpętał prawdziwą wojnę tuż przed IO. "Perfidne zbliżenia"

Zmiana nadawcy wzbudziła sporo kontrowersji i emocji i w trakcie sezonu byliśmy świadkami wielu szpilek ze strony TVP, zwłaszcza że w tym sezonie oglądalność skoków spadła. "Nie tylko TCS. Od początku sezonu jest 40 proc. mniej widzów. Erozja trwa [...] Poza tym pokazywanie wielkich wydarzeń to know-how, którego TVN dopiero się uczy. Widzowie dzisiaj są bardzo wymagający" - pisał swego czasu dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski. 

 

Przemysław Babiarz wbija szpilkę w konkurencję: Skoki wróciły do domu i od razu jest efekt

W niedzielę Dawid Kubacki zdobył brązowy model olimpijski w konkursie indywidualnym na skoczni normalnej. Po pierwszej serii Kubacki zajmował siódme miejsce, ale w drugiej serii skoczył 103 metry (trzeci najlepszy wynik w drugiej serii) i awansował na trzecie miejsce za Ryoyu Kobayashim oraz Manuelem Fettnerem.

Sukces Kubackiego również został wykorzystany do tego, aby wbić szpilkę w kierunku konkurencji. Tym razem zrobił to komentator TVP Przemysław Babiarz. "Z niezależnych od TVP powodów skoki nie cieszyły się ostatnio może wielkim zainteresowaniem, ale wróciły do domu i od razu jest efekt" - powiedział po zakończeniu zawodów. 

Słowa Babiarza spotkały się z negatywnym odbiorem w mediach społecznościowych "I tyle ze „sportowej" klasy. Panie Babiarz…" - napisała dziennikarka TVN 24 Anna Kwaśny. "Żenujący żart Babiarza o tym, że medal Kubackiego ma związek z transmisją skoków w TVP, a nie w TVN, pokazuje, że propaganda lasuje mózgi nawet komentatorom sportowym. Ostały się chyba tylko jeszcze pogodynki" - ostrzej zareagował wicenaczelny OKO.press Michał Danielewski. 

"Skoki nie wróciły do żadnego domu. I tak nie w nim na nie miejsca, bo po sufit jest szambo" - napisał Tomasz Lis.

"Mnie takie żarty żenują. Nie oburzają i na pewno nie dziwią w TVP. Natomiast, że taki Babiarz nie może się powstrzymać nawet w takim momencie jak niespodziewany medal, to po prostu świadczy o nim. Ale może premia od Jacka wpadnie, kto wie?" "Większego propagandysty jak Babiarz to nie było w historii komentatorów tv. Złoty medal od Kurskiego." -  czytamy także komentarze internautów. 

Więcej o: