Doleżal wybrał skład na poniedziałkowy konkurs IO. Odstrzelił trzech skoczków

Już 7 lutego odbędzie się konkurs drużyn mieszanych na igrzyskach zimowych w Pekinie. Kto będzie reprezentował Polskę?
Zobacz wideo Chiny wydały dziesiątki milionów dolarów. Czeka nas kolejny skandal [Sport Live #9]

W niedzielę, tuż po zawodach mężczyzn na normalnej skoczni, Polski Związek Narciarski opublikował reprezentantów Polski, którzy w poniedziałek będą rywalizowali w drużynie mieszanej. Są to:

Rapid Wiedeń - HartbergRzut karny taki, że aż sędzia się uśmiał. Ale najśmieszniejsze było chwilę później [WIDEO]

Mamy pierwszy medal na ZIO w Pekinie

W niedzielę Polacy zdobyli pierwszy medal na zimowych igrzyskach w Pekinie. Bohaterem biało-czerwonych został Dawid Kubacki, który zgarnął brąz w konkursie indywidualnym na skoczni normalnej. W drużynie mieszanej wystąpi także Stoch. To oznacza, że musiał zrezygnować z Piotra Żyły, Stefana Huli i Pawła Wąska.

 

Kamil był trzeci po pierwszej serii (101,5 m) i tracił do lidera 9,1 pkt. Ale w drugiej serii spisał się słabiej. Zmierzono mu 97,5 m, co dało Polakowi szóste miejsce. Trzeba jednak przyznać, że trzykrotny mistrz olimpijski w drugiej serii skakał w bardzo słabych warunkach. Ale medal był w zasięgu, co bardzo dobrze wróży przed kolejnymi konkursami w Pekinie.

Komentatorzy przestraszyli się, że Polak pomylił trasę, ale to nie był jego błądKomentatorzy przestraszyli się, że Polak pomylił trasę, ale to nie był jego błąd

Z kolei Kinga Rajda zajęła 35. miejsce w pierwszej serii zawodów w Pekinie. Polka skoczyła 69 metrów. Jeszcze gorzej zaprezentowała się druga z Polek - Nicole Konderla, która skoczyła 64 metry i była dopiero 36. W zawodach kobiet złoto wygrała Słowenka Ursa Bogataj. Srebro zdobyła Niemka Katharina Althaus, a brąz Słowenka Nika Kriznar.

Więcej o: