Ojciec Kamila Stocha reaguje po konkursie IO. Coś wspaniałego

Łukasz Jachimiak
- Super! To piękne, że Dawid ma medal - cieszy się Bronisław Stoch. - Kamil też fajnie - dodaje ojciec Stocha. Psycholog kliniczny jak mało kto docenia sukces, jaki polscy skoczkowie osiągnęli właśnie na igrzyskach w Pekinie.

Za nami ponad połowa sezonu. Mnóstwo rozczarowań, dni i tygodni zwątpienia. A za Dawidem Kubackim pasmo niepowodzeń. Za Kamilem Stochem również. I w takich okolicznościach Kubacki zdobywa brązowy medal, a Stoch zajmuje szóste miejsce. Pierwszy olimpijski konkurs w Pekinie jest dla naszych skoczków jak piękny sen. A tak naprawdę to dla nich nagroda.

Zobacz wideo Chiny wydały dziesiątki milionów dolarów. Czeka nas kolejny skandal [Sport Live #9]

Jak wiele zniósł Kubacki w drodze do tego medalu? Warto przypomnieć sobie, jak niskie pozycje zajmował w kolejnych konkursach Pucharu Świata tej zimy.

Stoch wiedział. "Chłopcy na pewno w końcu wyjdą z kryzysu"

- Wiadomo, że po tych wszystkich sukcesach z minionych lat nie jest przyjemnie, kiedy obniżamy poziom i gdy nie ma powodów do entuzjazmu. Ale chłopcy na pewno w końcu wyjdą z kryzysu - przekonywał Bronisław Stoch, gdy rozmawialiśmy trzy tygodnie temu.

Wtedy Kubackiego ze startu w Pucharze Świata w Zakopanem wykluczył pozytywny test na COVID-19. A Kamila Stocha ze startu w Zakopanem wykluczyła kontuzja kostki. Dziś wrócili. Znów są wielcy!

 

Dawid Kubacki: Mogłem nagle usłyszeć "Sorry, ale dla pana miejsca już nie ma"

A jeszcze niedawno Kubacki nie był pewny nawet wyjazdu na igrzyska. - Mogło być nagle tak, że usłyszałbym: "Sorry, ale dla pana miejsca już nie ma" - mówił na łamach Sport.pl >>

Więcej o:
Copyright © Agora SA