Eksperci reagują po niespodziewanym medalu Kubackiego. "W takim sezonie?"

"W takim sezonie? Kapitalny występ Dawida Kubackiego, kapitalny!!!", "Dawid Kubacki ma medal! NIESAMOWITE!", "Co za piękna historia!" - tak eksperci zareagowali na medal Polaka w olimpijskim konkursie na skoczni normalnej. To pierwsze podium dla naszego kraju na tych igrzyskach olimpijskich.

Ryoyu Kobayashi został mistrzem olimpijskim w skokach narciarskich na skoczni normalnej. Srebro zdobył Manuel Fettner, a brąz wywalczył niespodziewanie Dawid Kubacki. Po sukcesie Polaka internet płonie, a szaleństwu oddali się również eksperci. 

Zobacz wideo Sensacyjny medal Kubackiego! Wszyscy go skreślili, wtem on wrócił! [Sport.pl LIVE #10]

Dawid Kubacki cieszy się z medalu olimpijskiegoDawid Kubacki wyrwał medal igrzysk! Kamil Stoch był tak blisko

Ogromna radość w sieci po wielkim sukcesie Dawida Kubackiego

Trzeba przyznać, że pomimo klasy i wielu osiągnięć Dawida Kubackiego, jak zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni i mistrzostwo świata, niewielu spodziewało się jego medalu w tym konkursie. Wszystko dlatego, że ten sezon nie układał się do tej pory po myśli Polaków, dlatego eksperci podkreślają wyjątkowość dzisiejszych zawodów. 

-  Co za sensacja! Kubacki medalista olimpjskim. Coś mi tym śmierdziało od dwóch treningów, bo tym jak rósł w treningach OgieńOgień Brawo!!!! I nasze skoki pokazują, że trzeba walczyc do końca - napisał Piotr Majchrzak. 

- W takim sezonie? Kapitalny występ Dawida Kubackiego, kapitalny!!! - zatweetował Dominik Formella. 

- DAAAAAAAAAWWWWWIIIIID KUBACKIOgieńOgieńOgień. W tym sezonie było prawidło w Ramsau, były wątpliwości, ale nigdy nie wolno lekceważyć serca mistrza - podkreśliła Sara Kalisz

- AAAAAAAAAAAAAA!!!!! - napisał emocjonalnie Wojciech Piela. 

- Dawid Kubacki ma medal! NIESAMOWITE! - napisał Antoni Cichy. 

Radość Słowenek po złocie dla Ursy BogatajSensacyjna mistrzyni olimpijska zaczęła wygrywać w Wiśle. "Zaraz spali się mój telefon"

"I to jest właśnie najpiękniejsze w sporcie". "Co za gość"

Eksperci podkreślili ciężką drogę, którą Dawid Kubacki przeszedł w tym sezonie. Polak przez tygodnie był daleko od czołówki i miewał też problemy z punktowaniem, a teraz sięgnął po brązowy medal igrzysk olimpijskich

- I to jest właśnie najpiękniejsze w sporcie. Cały sezon się męczysz, słyszysz słowa krytyki, spadasz zamiast latać, a później jedziesz na Igrzyska i przechodzisz do historii. Brawo Dawid Kubacki - zauważył Sebastian Staszewski. 

- W 2019 roku awans z 27. na pierwsze miejsce w mistrzostwach świata. Teraz brąz igrzysk - Dawid Kubacki, co za gość! "Bello di notte", jak kiedyś Zbigniew Boniek - przypomniał Kamil Gapiński. 

- Ryoyu udowodnił, że należy mu się miejsce w historii Wielkich tej dyscypliny. Fettner, którego już wszyscy skreślali może już przejść na emeryturę jako sportowiec spełniony. Dawid jak przyczajony tygrys w obliczu fatalnego sezonu  kadry mobilizuje się na medal - podkreślił Karol Żuradzki. 

- Dawid Kubacki ma medal igrzysk olimpijskich #Bejing2022!!!. Co za piękna historia! Mistrz świata, zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni, a teraz medalista olimpijski - wyliczył Łukasz Jachimiak. 

Natalia MaliszewskaNatalia Maliszewska uwolniona, ale wciąż jest ofiarą kuriozalnych przepisów. Nowe fakty

Więcej o: