Uwaga na godzinę. Gdzie i o której oglądać niedzielne skoki na IO? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

Skoki narciarskie. Tak, to już dziś. Już w niedzielę poznamy mistrza zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. O której i gdzie oglądać zawody skoków narciarskich na skoczni normalnej?

Zmagania na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w skokach narciarskich rozkręcają się na dobre. Za skoczkami są już serie treningowe, kwalifikacje, a także konkurs kobiet na skoczni normalnej. To właśnie tam w niedzielę na belce usiądą Polacy. Nasze olimpijskie nadzieje. Gdzie i o której godzinie obejrzeć niedzielny konkurs na skoczni w Zhangjiakou?

Zobacz wideo Sensacyjny kandydat do medalu IO w skokach

Gest fair play ze strony ekipy rywali dał Norwegii złoto na igrzyskachGest fair play ze strony ekipy rywali dał Norwegii złoto na igrzyskach

Pekin 2022. Spokojne kwalifikacje w wykonaniu Polaków

Choć Polacy rozczarowują w tym sezonie, nie mieli większych problemów z przebrnięciem kwalifikacji. W niedzielnym konkursie zobaczymy czwórkę reprezentantów Polski: Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawid Kubackiego oraz Stefana Hulę.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Chyba największą niespodzianką jest Żyła, który w kwalifikacjach skoczył 102,5 metra i pobił oficjalny rekord skoczni. Żyła nie nacieszył się długo tym osiągnięciem, bo kilkadziesiąt minut później o pół metra przeskoczył go Robert Johansson. Mimo to trzecie miejsce Żyły w kwalifikacjach to powód do dużego optymizmu.

Na przyzwoitym poziomie skoczyli także Kubacki (16. miejsce, 94 metry) oraz Hula (27. miejsce, 90,5 metra). Niestety rozczarował Stoch - trzykrotny mistrz olimpijski - który skoczył zaledwie 83,5 metra i zajął 36. miejsce. Pewnym usprawiedliwieniem jest to, że Stoch nie skakał w optymalnych warunkach, ale jego skok oraz dalekie miejsce w kwalifikacjach są powodem do niepokoju.

Olimpijski zjazd przełożony. Olimpijski zjazd przełożony. "Na górę stoku można wjechać na desce windsurfingowej"

Pekin 2022. Skoki narciarskie. O której konkurs na skoczni normalnej? Transmisja TV, stream online

Niepokojąca jest także pogoda, bo w Zhangjiakou warunki są mocno loteryjne. To jednak nie przeszkodziło w sobotę najlepszym skoczkom w tym sezonie zaliczyć dobre występy w kwalifikacjach. Ich zwycięzcą okazał się Marius Lindvik, a w czołowej dziesiątce nie zabrakło Ryoyu Kobayashiego (4.) oraz Karla Geigera (9.).

Olimpijski konkurs na skoczni normalnej rozpocznie się w niedzielę 6 lutego o godzinie 12:00. Będzie można go obejrzeć na Eurosport 1, TVP1, TVP Sport i w Player.pl oraz na stronie sport.tvp.pl. Relacja ze wszystkich serii olimpijskich na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: