Pierwsze medale rozdane. Wielki wyczyn Therese Johaug

Therese Johaug zdobyła złoty medal w biegu łączonym 7,5 km + 7,5 km. Dla 34-letniej Norweżki to pierwszy indywidualny złoty krążek olimpijski w karierze.

Igrzyska olimpijskie w Pekinie rozpoczęły się na dobre. Rankiem 5 lutego odbył się bieg łączony na dystansie 7,5+7,5 kilometra, w którym wystartowały dwie Polki Izabela Marcisz oraz Magdalena Kobielusz.

Pierwsze medale igrzysk olimpijskich rozdane. Therese Johaug z kolejnym złotym medalem

Reprezentantki Polski nie były kandydatkami do medalu, a nawet miejsc w pierwszej dziesiątce, ale zaprezentowały się przyzwoicie, zwłaszcza że był to ich olimpijski debiut. Marcisz skończyła bieg łączony na 16. miejscu ze stratą ponad trzech minut do zwyciężczyni. Dużo gorzej zaprezentowała się Magdalena Kobielusz, która zajęła 59. miejsce. Jej strata wynosiła blisko 10 minut.

Beijing OlympicsNiebywała bezczelność Chińczyków. "Najbardziej haniebne igrzyska od czasów Hitlera"

Złoty medal w tej konkurencji zdobyła Norweżka Therese Johaug, dla której to czwarty olimpijski krążek. W 2010 roku w Vancouver zdobyła złoto w sztafecie, ma także srebrny i brązowy medale w konkurencjach indywidualnych na IO 2014 w Soczi. Norweżka, która jest przejęła schedę po Marit Bjoergen, zdominowała olimpijski bieg i skończyła go z przewagą 30 sekund nad drugą Natalią Niepriajewą z Rosji oraz trzecią Teresą Stadlober. Dla Austrii był to pierwszy medal igrzysk olimpijskich zdobyty w biegach narciarskich.

Dla Johaug ten medal ma ogromne znaczenie, bo to pierwszy indywidualny złoty krążek. Norweżka ma już 34 lata i igrzyska w Pekinie mogą być jej ostatnimi w karierze.