Świetny wynik Piotra Żyły w kwalifikacjach w Pekinie. Stoch? Duże rozczarowanie

Piotr Żyła błysnął w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego na skoczni normalnej. Polak skoczył 102,5 metra i zajął trzecie miejsce.

Skoczkowie rywalizację w sobotę rozpoczęli od sesji próbnej. Wygrał ją Japończyk Ryoyu Kobayashi, wyprzedzając Austriaka Manuela Fettnera. Obaj skoczyli 106,5 metra i pobili nieoficjalny rekord skoczni Austriaka Daniela Hubera. Najlepiej w treningu z Polaków spisał się Dawid Kubacki, który był ósmy (95 metrów). Kamil Stoch zajął 19. miejsce (96 metrów), Piotr Żyła - 28. (88 metrów), a Stefan Hula - 36. (86 metrów).

Zobacz wideo Sensacyjny kandydat do medalu IO w skokach

Bruno BananiBruno Banani nabrał cały świat. "Perwersyjny pomysł" wypalił

Żyła błysnął w kwalifikacjach

W kwalifikacjach zdecydowanie najlepiej spisał się Piotr Żyła. Wykorzystał dobre warunki atmosferyczne, mocne podmuchy wiatru pod narty i skoczył 102,5 metra. Tuż po nim skakał Stoch i spisał się słabiutko - wylądował tylko na 83,5 metrze i zajął dopiero 36. miejsce. Był najsłabszym z Polaków, bo Dawid Kubacki był 16. (94 metry), a Stefan Hula 27. (90,5 metra).

Wszyscy Polacy awansowali do konkursu głównego. To jednak nie było wielką sztuką, bo w kwalifikacjach startowało 53 zawodników, więc odpadało zaledwie trzech.

Paweł Wąsek (po prawej) i Stefan Hula (po lewej)Doleżal skreślił polskiego skoczka. A Kamil Stoch pokazał klasę. Stary lis

Niedzielny konkurs rozpocznie się o godz. 12 czasu polskiego. Będzie można go obejrzeć na Eurosport 1, TVP1, TVP Sport i w Player.pl.

Więcej o: