Problemy organizatorów IO w Pekinie. Zjechać udało się tylko trzem zawodnikom

Silny wiatr storpedował trzeci trening zjazdu w narciarstwie alpejskim na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Swoje przejazdy zdołało zaliczyć zaledwie trzech zawodników, w tym lider Pucharu Świata, Norweg Aleksander Aamodt Kilde.

W piątek odbyła się ceremonia otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Wcześniej, bo już w czwartek zmagania rozpoczęli zawodnicy specjalizujący się w narciarstwie alpejskim, którzy zapoznali się z trasą podczas pierwszego treningu.

Zobacz wideo Sensacyjny kandydat do medalu IO w skokach

Beijing OlympicsNiebywała bezczelność Chińczyków. "Najbardziej haniebne igrzyska od czasów Hitlera"

Zakończył się on niespodziewanym triumfem Szwajcara Stefana Rogentina. W piątek odbyła się druga sesja treningowa, którą wygrał lider klasyfikacji zjazdowej Pucharu Świata, Norweg Aleksander Aamodt Kilde.

Wiatr sprawił psikusa organizatorom zjazdu w narciarstwie alpejskim. Odwołano trzeci trening

Trzeci trening był zaplanowany na godz. 4:00 rano polskiego czasu w sobotę, ale nie doszedł do skutku. Rywalizację storpedował silny wiatr i została ona przerwana po przejazdach zaledwie trzech zawodników - Austriaka Matthiasa Mayera, Włocha Christofa Innerhofera i Aamodta Kilde, który spośród nich osiągnął najlepszy czas - 1:44,96.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Polacy zaczynają walkę o medale w Pekinie. Tak wygląda plan startów 5 lutegoPolacy zaczynają walkę o medale w Pekinie. Tak wygląda plan startów 5 lutego

Cała trójka, która zdołała ukończyć przejazd, ma na koncie spore sukcesy. Mayer jest mistrzem olimpijskim z Pjongczangu z 2018 roku, a Innerhofer może pochwalić się dwoma medalami z Soczi w 2014 roku - srebrnym w zjeździe i brązowym w kombinacji. Oprócz tego jest on mistrzem świata z 2011 roku w supergigancie, który odbył się wówczas w Garmisch-Partenkirchen.

Walka o medale w zjeździe mężczyzn w narciarstwie alpejskim ma się rozpocząć w niedzielę 6 lutego o godz. 4:00 polskiego czasu.

Więcej o: