ZIO 2022 czas start! Gdzie i o której obejrzeć ceremonię otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich? [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

W piątek 4 lutego odbędzie się ceremonia otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich. W tym roku najważniejsza impreza sportów zimowych zawitała do Pekinu, gdzie sportowcy z 84 krajów będą walczyć o najwyższe cele. Gdzie i o której obejrzeć rozpoczęcie? Transmisja TV, stream online.

XXIV zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie zakończą się 20 lutego. Ceremonia otwarcia odbędzie się na chińskim Stadionie Narodowym, na którym otwarto także letnie igrzyska w 2008 roku. Już 25 stycznia ślubowanie złożyło 35 sportowców z Polski, pozostali zawodnicy złożą ślubowanie w Pekinie. Polski Komitet Olimpijski zatwierdził już kadrę biało-czerwonych, która będzie liczyć 57 sportowców (30 kobiet i 27 mężczyzn) oraz 71 osób współpracujących. 

Zobacz wideo Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki: Liczymy, że na igrzyska pojedzie 60 sportowców

Pekin 2022. Zimowe igrzyska olimpijskie, czyli 15 dyscyplin i jeszcze więcej kategorii

W programie imprezy znajdzie się 15 dyscyplin, w których udział wezmą sportowcy z 84 krajów. Dyscypliny dzielą się na konkurencje, których w sumie będzie aż 109. Najwięcej, bo aż 14 będzie w łyżwiarstwie szybkim. Niektóre dyscypliny wystartowały już przed oficjalnym rozpoczęciem zimowych igrzysk olimpijskich. Większość programu odbędzie się jednak po 4 lutego. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Nie we wszystkich dyscyplinach natomiast będziemy mogli oglądać reprezentantów Polski. Żadnego Polaka nie zobaczymy w: bobslejach, curlingu, hokeju na lodzie, narciarstwie dowolnym i skeletonie. Najwięcej sportowców z naszego kraju weźmie udział w łyżwiarstwie szybkim. Najwięcej medali z kolei  zdobyliśmy w skokach narciarskich, bo aż dziewięć. Liderką pod względem zdobytych medali w Polsce jest biegaczka Justyna Kowalczyk (5). 

Kamil Stoch prezentuje trofea - złoto w konkursie na dużej skoczni i brąz w zawodach drużynowych. XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018, 20 lutego 2018 Zimowe igrzyska olimpijskie. Gdzie odbyła się ostatnia impreza? Jak poszło Polakom?

Zimowe igrzyska olimpijskie. Ceremonia otwarcia. Gdzie oglądać? Transmisja TV, stream online

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie oficjalnie rozpocznie ceremonia otwarcia, która potrwa około trzy godziny. Jej początek zaplanowano w okolicach godziny 13:00 czasu polskiego. Transmisję wydarzenia będzie można obejrzeć na antenach TVP1, TVP Sport, Eurosport 1 oraz w serwisach Player.pl i sport.tvp.pl. Relacja na żywo będzie dostępna na portalu Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: