Jest pierwsza niespodzianka! Doleżal wybrał skład polskich skoczków na konkurs w Pekinie

Michal Doleżal podjął ostateczną decyzję odnośnie składu polskiej kadry na konkurs olimpijski na skoczni normalnej. W kwalifikacjach wystąpią Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Stefan Hula.

W piątek odbyły się ostatnie trzy treningi przed sobotnimi kwalifikacjami na skoczni normalnej w Pekinie. Tym samym trenerzy musieli podjąć decyzję - którzy zawodnicy znajdą się w składach poszczególnych kadr podczas pierwszej rywalizacji olimpijskiej.

Zobacz wideo Horngacher rozpętał prawdziwą wojnę tuż przed IO. "Perfidne zbliżenia"

W polskiej kadrze pewni udziału w kwalifikacjach byli Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Stoch wygrał pierwszy piątkowy trening, prezentując stabilną i bardzo wysoką formę, przez co nie wystąpił już w drugim i trzecim treningu. Piotr Żyła był 17. i 7. i odpuścił ostatni skok, podobnie jak Kubacki.

Jarl Magnus RiiberKataklizm. Czterech z sześciu faworytów do medalu igrzysk wykluczonych z rywalizacji

W walce o ostatnie miejsce w polskiej kadrze zostali Stefan Hula i Paweł Wąsek. Po czwartkowych skokach zdecydowanym faworytem był pierwszy z nich, który w każdej próbie osiągał rezultaty zbliżone do punktu K. Piątkowe skoki mogły dać do myślenia, jednak Michal Doleżal podjął już ostateczną decyzję.

Michal Doleżal ogłosił skład Polaków na skocznię normalną

Tym samym w sobotnich kwalifikacjach wystąpią Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Stefan Hula. Jeszcze trzy tygodnie temu wydawało się to niemal niemożliwe, ale wszystko zmieniło się po bardzo dobrych skokach Huli podczas weekendu Pucharu Świata w Zakopanem. Od początku sezonu Pucharu Świata zdecydowanie lepiej prezentował się Wąsek, ale w kluczowym momencie to Hula okazał się lepszy, sprawiając sporą niespodziankę i wskakując do składu w ostatniej chwili.

W sobotę o 7:20 kwalifikacje przed konkursem na skoczni normalnej, a w niedzielę o 12:00 rozpocznie się konkurs, w którym skoczkowie powalczą o pierwszy komplet medali. Relacja ze wszystkich serii olimpijskich na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: