Wrzask cierpienia. Koszmar na igrzyskach [WIDEO]

Amerykańskie hokeistki pokonały Finki 5:2 na inagurację zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Ale szału radości nie było. Trudno się dziwić, bo koszmarnie wyglądającej kontuzji nabawiła się weteranka Brianna Decker.
Zobacz wideo "Grosicki miał doskonałą ofertę". Dlaczego nie skorzystał? Menedżer podaje powód

To było starcie na szczycie. Amerykanki, obrończynie trofeum, mierzyły się z Finkami, które też mają duże ambicje. Duże, czyli co najmniej celujące w podium. Ale już na początku spotkania reprezentantki USA otrzymały druzgocący cios. Brianna Decker doznała potwornej kontuzji (prawdopodobnie kolana).

Decker, dla której impreza w Pekinie to już trzecie igrzyska z rzędu, ugrzęzła pod Ronią Savolaine a garstka kibiców usłyszała tylko głośny wrzask. Głośny wrzask, który ogarnął całą halę. Dodajmy: niemal pustą ze względu na obostrzenia. Na szczęście błyskawicznie pojawiła się pomoc medyczna, która przetransportowała hokeistkę do szpitala.

- To było przerażające. To jedna z najtwardszych zawodniczek, z jakimi kiedykolwiek grałam. Nie płacze, jeśli nie ma do tego powodu - tak Amanda Kessel wypowiedziała się o Decker, która na koncie ma niemal 150 meczów w kadrze.

Fatalna kontuzja podziałała motywująco na resztę zespołu. - Widzieliście naszą reakcję. Jak po tym strasznym zdarzeniu przejęłyśmy inicjatywę - tłumaczyła dziennikarzom Kendall Coyne Schofield.

I faktycznie rozjuszone Amerykanki zdominowały Finki, które przecież słynną z żelaznej defensywy i świetnej organizacji gry. USA wygrało 5:2. Po dwie bramki zdobyły Coyne Schofield i Alexandra Carpenter. A jedno trafienie zaliczyła Amanda Kessel. Oba gole dla pokonanych strzeliła Susanna Tapani.

Beijing Olympics CurlingPrawdziwi sportowcy. Musieli wziąć urlopy, by wystąpić na igrzyskach. Bezpłatne

Kanadyjki też w formie

Głównymi rywalkami Amerykanek będą, rzecz jasna, Kanadyjki, poprzednie finalistki. Swoje ambicje pokazały w pierwszym meczu, gromiąc Szwajcarię 12:1. Wynik nie jest niespodzianką, bo Kanada to potęga hokejowa. Przywoziły złote medale przez 12 lat z rzędu - od 2002 do 2014 roku.

W następnej kolejce USA mierzy się z zawodniczkami z Rosji, a Kanada z Finlandią.

Więcej o: