Złe wiadomości dla mistrza Norwegii. Wciąż nie może wylecieć do Pekinu

Johann Andre Forfang może mówić o sporym pechu. Mistrz Norwegii był bardzo blisko, aby wylecieć do Pekinu, natomiast w środę 2 lutego znów uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. - To aż śmieszne - stwierdził Forfang w rozmowie z dziennikiem "Dagbladet".

Im bliżej igrzysk w Pekinie, tym więcej obaw o zakażenia koronawirusem wśród sportowców. Jeszcze kilkanaście dni temu w izolacji przebywało aż czterech norweskich skoczków - Daniel Andre Tande, Johann Andre Forfang, Marius Lindvik oraz Fredrik Villumstad. Lindvik jest już w Pekinie, natomiast Tande uzyskał negatywny wynik testu i będzie rywalizował na dużej skoczni w Zhangjiakou. Na pewno na normalnej skoczni zabraknie Forfanga, mistrza Norwegii.

Zobacz wideo Horngacher rozpętał prawdziwą wojnę tuż przed IO. "Perfidne zbliżenia"

Złe wiadomości dla Forfanga. Srebrny medalista z Pjongczangu wciąż z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa

Norweski dziennik "Dagbladet" poinformował, że Johann Andre Forfang otrzymał kilka negatywnych wyników testów na COVID-19 i był blisko wylotu do Pekinu. W środę Norweg ponownie otrzymał pozytywny wynik testu, przez co na pewno nie wystąpi w konkursie na normalnej skoczni i wciąż nie jest pewny rywalizacji w konkursie na dużej skoczni. "Środowy test był tuż poniżej wartości, którą powinienem mieć" - stwierdził Forfang w rozmowie z "Dagbladet".

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

"Było tak blisko uzyskania negatywnego wyniku, że to aż śmieszne. No ale zdaję sobie sprawę, że może się to często zmieniać. Możesz uzyskać pozytywny wynik testu przez sześć tygodni po zachorowaniu. Do treningu na dużej skoczni zostało jeszcze kilka dni" - dodał Norweg. Żeby wjechać do Chin, należy uzyskać cztery negatywne wyniki testów z rzędu, a pierwszy z nich musi być na pięć dni przed wylotem. "Nie wiem, jak Ci pomóc, ale współczuję Ci chłopie" - napisał Forfang na Instagramie, umieszczając film z 2012 roku, kiedy to rywalizował jeszcze w Pucharze Kontynentalnym.

Johann Andre Forfang zdobył srebrny medal podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu na normalnej skoczni. Wyniki Norwega w tym sezonie są niezadowalające - po 15. konkursach w tym sezonie zajmuje 24. miejsce z 182 punktami i traci sześć punktów do Piotra Żyły.

Więcej o: