Alarm w polskiej kadrze! Reprezentanci nie mogą przebywać w wiosce olimpijskiej

Kolejni członkowie reprezentacji Polski uzyskali pozytywny wynik testu na koronawirusa. W gronie zakażonych znalazła się m.in. łyżwiarka szybka Natalia Czerwonka. Polacy zostali odizolowani i nie mogą na razie przebywać w wiosce olimpijskiej.

Część polskich sportowców jest już w Pekinie i rozpoczyna ostatnią prostą przygotowań przed zbliżającym się zimowymi igrzyskami. Ich początek zaplanowany jest na piątek, 4 lutego. Niestety z Chin docierają niepokojące wieści na temat stanu zdrowia członków reprezentacji Polski

Zobacz wideo Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki: Liczymy, że na igrzyska pojedzie 60 sportowców

Zimowe igrzyska olimpijskie 2022. Pięciu członków reprezentacji Polski z pozytywnym testem na koronawirusa

Pięciu Polaków uzyskało pozytywne wyniki testów na COVID-19. W tym gronie znalazły się dwie łyżwiarki szybkie Natalia Czerwonka oraz Magdalena Czyszczoń, trener pierwszej z nich Arkadiusz Skonczeczny oraz lekarz Hubert Krysztofiak. Wszyscy przyjechali do wioski olimpijskiej w Pekinie. Osoby zakażone zostaną odizolowane i po uzyskaniu dwóch negatywnych testów wrócą do wioski. Co ciekawe, Natalia Czerwonka ma być wraz z łyżwiarzem szybkim Zbigniewem Bródką chorążymi polskiej kadry na oficjalnym otwarciu igrzysk.

Piątym członkiem kadry zakażonym koronawirusem jest Maciej Nędza-Kubiniec. Członek ekipy technicznej pracujący przy pierwszej reprezentacji biathlonu mieszka poza wioską w Zhangjiakou w oficjalnym hotelu. W jego przypadku również wprowadzone zostaną podobne procedury. 

 "PKOl ma nadzieję, że po przeprowadzeniu kolejnych testów i uzyskaniu ich negatywnych wyników osoby te będą mogły kontynuować przygotowania do startu w igrzyskach" - przekazał attache prasowy Jerzy Jakobsche. Nieco więcej na temat stanu zdrowia czwórki Polaków, którzy mieli przebywać w wiosce olimpijskiej. zdradził Konrad Niedźwiedzki. "Wszyscy czują się dobrze! Członkowie Reprezentacji przebywają już w hotelu, w którym przejdą izolacje. Zostaną w nim do momentu uzyskania dwóch negatywnych testów PCR, w ciągu dwóch kolejnych dni." - przekazał dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego. 

Przed wylotem do Chin pozytywny wynik na koronawirusa otrzymali także łyżwiarze szybcy Karolina Bosiek i Damian Żurek. Dolecą oni do reszty kadry najprawdopodobniej na początku lutego. Takiego szczęścia nie miała biegaczka narciarska Zuzanna Fujak, którą zastąpiła Karolina Kukuczka. 

Zimowe igrzyska olimpijskie rozpoczną się 4 lutego i potrwają do 20 lutego. Pełną listę reprezentantów Polski można zobaczyć w TYM MIEJSCU>>>

Więcej o: