W takich warunkach mieszkają Polacy podczas igrzysk. Są zdjęcia z Pekinu

Pierwsi polscy sportowcy dotarli już do wioski olimpijskiej w Pekinie. Andżelika Wójcik, polska panczenistka, opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia, na których widać, w jakich warunkach zawodnicy będą czekać na swoje starty podczas igrzysk.

Polska kadra olimpijska wyleciała w środę z Warszawy i jest już obecna w Pekinie, by wziąć udział w tegorocznych igrzyskach olimpijskich. W mediach społecznościowych pojawiły się już pierwsza zdjęcia z wnętrza wioski olimpijskiej, w której mieszkają polscy sportowcy, i w której będą czekać na swoje starty podczas igrzysk.

Zobacz wideo Mateusz Sochowicz po wypadku w Pekinie: Igrzyska są dla mnie daleko

Zdjęcia z wioski olimpijskiej opublikowała m.in. Andżelika Wójcik, polska panczenistka. Widać na nich, że posiłki będą odbywać się w ścisłym reżimie, związanym z pandemią koronawirusa. Stoliki oddzielono wysokimi przegrodami. W takich warunkach Polka będzie czekać na starty w dwóch konkurencjach - na 500 i 1000 metrów.

Tak wygląda wioska olimpijska w PekinieTak wygląda wioska olimpijska w Pekinie instagram.com/ng_wojcik

Trudno nazwać to jednak jakimikolwiek przeszkodami, biorąc pod uwagę przygody podczas lotu do Pekinu. Długo nie było wiadomo, czy wszyscy otrzymają zgodę wylotu do Chin, bowiem już na lotnisku okazało się, że część polskiej kadry nie otrzymała zgody na wejście na pokład samolotu. Polski Komitet Olimpijski zdołał jednak rozwiązać problem i kadra w komplecie odleciała do Chin.

Winter Olympics Fatalne informacje przed startem igrzysk. Organizatorzy mają poważny problem

Jak się później okazało, problemem miała być aplikacja MY2022, konieczna podczas igrzysk w Pekinie. Po przylocie do Chin, każdy z obecnych na pokładzie samolotu musiał przejść obowiązkowy test na obecność koronawirusa. Pierwszy z wielu, którym wszyscy zostaną poddani podczas trwania igrzysk.

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie rozpoczną się 4 lutego tego roku i potrwają do 20 lutego. Polski Komitet Olimpijski zatwierdził już kadrę biało-czerwonych, która będzie liczyć 57 sportowców (30 kobiet i 27 mężczyzn) oraz 71 osób współpracujących. Sportowcy będą rywalizowali nie tylko w Pekinie, ale też na obiektach w Yanging oraz Zhangjiakou.

Więcej o: