Zimowe igrzyska olimpijskie 2022. Kiedy start? Ile trwają?

Zimowe igrzyska olimpijskie 2022 będą głównym punktem sezonu dla sportowców z wielu dyscyplin. Rywalizacja rozpocznie się już na początku lutego i potrwa nieco ponad dwa tygodnie. Kiedy początek imprezy? Do kiedy będzie ona trwała?

Zimowe igrzyska olimpijskie od wielu lat nie są domeną polskich sportowców, przede wszystkim jeśli chodzi o liczbę zdobytych medali. Zdecydowanie lepiej radzą sobie podczas letniej rywalizacji, co jednak nie oznacza, że w Pekinie nie będą mieli szansy na poprawienie dorobku. Kiedy rozpoczynają się zimowe igrzyska olimpijskie 2022? Ile potrwają?

Zobacz wideo Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki: Liczymy, że na igrzyska pojedzie 60 sportowców

Olympics Beijing North KoreaZimowe igrzyska olimpijskie 2022. Gdzie oglądać? [TRANSMISJA TV, STREAM]

Zimowe igrzyska olimpijskie 2022. Kiedy się zaczynają i ile potrwają?

Najlepsi sportowcy z całego świata oficjalnie rozpoczną rywalizację w stolicy Chin 4 lutego, jednak zmagania w pierwszych dyscyplinach odbędą się już dwa dni wcześniej. Zakończenie igrzysk olimpijskich 2022 w Pekinie nastąpi z kolei 20 lutego.

W środę 2 lutego rozpoczną się eliminacje w curlingu. Dzień później dodatkowo rozpocznie się rywalizacja w hokeju na lodzie i narciarstwie dowolnym. Do rozdania pierwszych medali dojdzie z kolei 5 lutego, kiedy to rozstrzygną się losy zmagań w pierwszych konkursach w biathlonie, biegach narciarskich, łyżwiarstwie szybkim, narciarstwie dowolnym, short tracku i skokach narciarskich.

Zimowe igrzyska olimpijskie 2022. Ilu Polaków wystąpi?

W stolicy Chin podczas zimowych igrzysk olimpijskich 2022 o medale powalczy 57 polskich sportowców, w tym 30 kobiet i 27 mężczyzn. Dodatkowo do Pekinu uda się 71 osób członków sztabów szkoleniowych i medycznych, członków misji czy oficerów covidowych.

6.03.2021, Oberstdorf, polska drużyna po zajęciu trzeciego miejsca w mistrzostwach świata, na zdjęciu od lewej: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch i Dawid Kubacki.Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022. Kiedy starty polskich skoczków? [TERMINARZ]

Biało-czerwoni na IO w Pekinie wystartują w biathlonie, łyżwiarstwie figurowym, łyżwiarstwie szybkim, short tracku, biegach narciarskich, skokach narciarskich, kombinacji norweskiej, narciarstwie alpejskim, snowboardzie i saneczkarstwie. Najwięcej, bo aż 10 sportowców będzie reprezentować Polskę w łyżwiarstwie szybkim.

Więcej o: