Zimowe igrzyska olimpijskie 2022. Gdzie oglądać? [TRANSMISJA TV, STREAM]

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie rozpoczną się w piątek 4 lutego i potrwają do 20 lutego. O medale w Pekinie powalczy 57 polskich sportowców. Gdzie i kiedy oglądać zmagania olimpijczyków? Transmisja TV, stream online.

We wtorek 25 stycznia ślubowanie złożyło 35 sportowców, którzy w środę udadzą się do Chin. Pozostali zawodnicy złożą ślubowanie w Pekinie. Polski Komitet Olimpijski zatwierdził już kadrę biało-czerwonych, która będzie liczyć 57 sportowców (30 kobiet i 27 mężczyzn) oraz 71 osób współpracujących. Sportowcy będą rywalizowali nie tylko w Pekinie, ale też na obiektach w Yanging oraz Zhangjiakou.

Zobacz wideo Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki: Liczymy, że na igrzyska pojedzie 60 sportowców

Pekin 2022. Zbigniew Bródka i Natalia Czerwonka polskimi chorążymi

Przewodniczący PKOl Andrzej Kraśnicki ogłosił podczas ślubowania sportowców w Warszawie, że chorążymi reprezentacji Polski podczas ceremonii otwarcia będzie dwójka panczenistów - Zbigniew Bródka oraz Natalia Czerwonka. Bródka będzie pełnił rolę chorążego na zimowych igrzyskach olimpijskich po raz drugi z rzędu i tym samym dołącza do Stanisława Marusarza oraz Henryka Grutha, którzy także dwukrotnie pełnili rolę chorążych.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Piotr Żyła wciąż nie uzyskał negatywnego wyniku testu na koronawirusa, przez co jego wyjazd na igrzyska olimpijskie w Pekinie wciąż stoi pod znakiem zapytania. Poza nim biało-czerwonych w skokach będzie reprezentować Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek i Stefan Hula. Według najnowszej prognozy firmy Gracenote w Pekinie Polsce przypadłby jej tylko jeden medal i to brązowy, co dałoby jej 26. miejsce w klasyfikacji medalowej. Nie podano jednak, w jakiej dyscyplinie biało-czerwoni uzyskają medal.

Pekin 2022. Gdzie i kiedy oglądać zimowe igrzyska olimpijskie? Transmisja TV, stream online

Transmisje z zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie będą dostępne do obejrzenia w TVP 1, TVP 2, TVP Sport, Eurosporcie 1 i Eurosporcie 2, ale też za pośrednictwem stron internetowych sport.tvp.pl, player.pl i eurosportplayer.com oraz aplikacji mobilnych Player, TVP Sport oraz Eurosport Player. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z igrzysk olimpijskich w Pekinie na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: