Oficjalnie: Znamy polskich chorążych na igrzyska olimpijskie w Pekinie

Natalia Czerwonka oraz Zbigniew Bródka zostali polskimi chorążymi podczas ceremonii otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Panczeniści otrzymali negatywne wyniki testów na koronawirusa - informuje Polska Agencja Prasowa.

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie rozpoczną się 4 lutego tego roku i potrwają do 20 lutego. Polski Komitet Olimpijski zatwierdził już kadrę biało-czerwonych, która będzie liczyć 57 sportowców (30 kobiet i 27 mężczyzn) oraz 71 osób współpracujących. Sportowcy będą rywalizowali nie tylko w Pekinie, ale też na obiektach w Yanging oraz Zhangjiakou.

Zobacz wideo Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki: Liczymy, że na igrzyska pojedzie 60 sportowców

Oficjalnie: Znamy parę chorążych na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Bródka drugi raz z rzędu

Polska Agencja Prasowa informuje, że Natalia Czerwonka oraz Zbigniew Bródka będą pełnić rolę chorążych reprezentacji Polski podczas ceremonii otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Panczeniści czekali do samego końca na wyniki testów na koronawirusa i ostatecznie oba z nich miały wynik negatywny. "To jest duże wyróżnienie. Mam świadomość, że to też spora odpowiedzialność" - powiedział Bródka w rozmowie z TVP Sport.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Zbigniew Bródka będzie pełnił rolę chorążego na zimowych igrzyskach olimpijskich po raz drugi z rzędu i tym samym dołącza do Stanisława Marusarza oraz Henryka Grutha, którzy także dwukrotnie pełnili rolę chorążych. Panczenista jest złotym medalistą z Soczi na dystansie 1500 m, a dodatkowo podczas tych samych igrzysk przywiózł brąz w rywalizacji drużynowej. Natalia Czerwonka z kolei wywalczyła w Soczi srebrny medal w biegu drużynowym. Panczenistka w Pjongczangu była jedynie rezerwową.

We wtorek 25 stycznia ślubowanie złożyło 35 sportowców, którzy w środę udadzą się do Chin. Pozostali zawodnicy złożą ślubowanie w Pekinie. Podczas ceremonii otwarcia na igrzyskach olimpijskich w Tokio naszą kadrę wyprowadzała Maja Włoszczowska z Pawłem Korzeniowskim.

Więcej o: