Fatalne informacje przed startem igrzysk. Organizatorzy mają poważny problem

- Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich w Pekinie poinformowali w niedzielę, że potwierdzili 72 przypadki COVID-19 wśród 2586 pracowników związanych z igrzyskami, którzy przybyli do Chin od 4 stycznia do 22 stycznia - przekazała agencja Reutersa.

Zimowe igrzyska olimpijskie zbliżają się wielkimi krokami. Odbędą się one w Pekinie od 4 do 20 lutego. Organizatorzy mają coraz więcej problemów ze względu na pandemię koronawirusa, która przybiera na sile.

Zobacz wideo Joanna Jędrzejczyk będzie walczyła w KSW? "Trud i poświęcenie mają swoją cenę"

FogielNie żyje Tadeusz Fogiel. "Wspaniały przyjaciel polskich sportowców"

- Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich w Pekinie poinformowali w niedzielę, że potwierdzili 72 przypadki COVID-19 wśród 2586 pracowników związanych z igrzyskami wjeżdżających do Chin od 4 stycznia do 22 stycznia, bez przybycia 171 sportowców i członków zespołu w tym okresie - przekazała agencja Reutersa.

Problemy organizatorów IO w Pekinie. Rośnie liczba pozytywnych przypadków wśród pracowników imprezy

Spośród potwierdzonych przypadków 39 wykryto podczas testów na lotnisku, a 33 w "zamkniętej bańce", Jej uczestnicy bańki są poddawani codziennym testom, a 336 421 testów PCR przeprowadzano od 4 do 22 stycznia.

Brian McCloskey, przewodniczący panelu ekspertów medycznych w Pekinie 2022, powiedział, że liczby były zgodne z danymi z Igrzysk w Tokio zeszłego lata i zgodne z oczekiwaniami. - Nigdy nie wyznaczyliśmy sobie celu w postaci zera przypadków w zamkniętej bańce - powiedział w niedzielę podczas briefingu dla mediów.

Andrzej StękałaAsystent Michala Doleżala nie pozostawia złudzeń. "Byliśmy realistami"

Wszyscy uczestnicy Igrzysk potrzebują dwóch negatywnych wyników testu PCR w ciągu 96 godzin od wylotu do Chin, a większość podróżuje specjalnie zorganizowanymi lotami czarterowymi.

W zeszłym tygodniu organizatorzy powiedzieli, że bilety na igrzyska olimpijskie nie będą sprzedawane ogółowi społeczeństwa z powodu COVID-19, a zamiast tego zostaną rozdane grupom osób, które będą musiały przejść przez ścisłe środki zapobiegawcze przed, w trakcie i po wzięciu udziału w imprezie.

Więcej o: