Znakomite wieści z igrzysk w Tokio! Polka zdobyła złoto i pobiła rekord! "Pobudka"

Znakomicie rozpoczął się dla Polski kolejny dzień igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Po aż czterech medalach w piątek, w tym trzech złotych, w sobotę mistrzynią została Renata Śliwińska w pchnięciu kulą.

"POBUDKA! Renata Śliwińska w środku polskiej nocy zdobywa złoty medal w konkursie pchnięcia kulą (F40), z wynikiem 8,75 m ustanawia w Tokio rekord paraolimpijski" - poinformował na swoim koncie na Twitterze Polski Komitet Paraolimpijski.

Wadliwy złoty medal olimpijskiMedaliści igrzysk skarżą się na medale. "Byłam strasznie smutna"

Polka nie dała szans rywalkom w pchnięciu kulą na igrzyskach paraolimpijskich. Siódme złoto w Tokio dla biało-czerwonych

Śliwińska w klasie F40 zaczęła finałowy konkurs od mocnego uderzenia. Już w pierwszym podejściu pchnęła kulę na 8,67 m, dzięki czemu zyskała ogromną przewagę nad rywalkami, które nie były w stanie zbliżyć się do jej wyniku. Później Polka jeszcze się poprawiła, osiągając aż 8,75 m, co jest nowym rekordem igrzysk paraolimpijskich. Srebrny medal wywalczyła Tunezyjka Belhaj Salem - 8,33 m, a brązowy Nigeryjka Onye - 8,29 m.

Przypomnijmy, że w piątek reprezentacja Polski zdobyła aż cztery medale. Trzy złote - Barbara Bieganowska-Zając w biegu na 1500 m, kobiecy debel w tenisie stołowym: Natalia Partyka - Karolina Pęk i Karolina Kucharczyk w skoku w dal oraz jeden brązowy - Maciej Lepiato w skoku wzwyż.

Barbara Bieganowska-ZającNocny wysyp medal dla Polski na igrzyskach paraolimpijskich! "Powoli przestajemy nadążać"

Dzięki złotemu medalowi Śliwińskiej Polska przesunęła się w klasyfikacji medalowej igrzysk paraolimpijskich z 18. na 16. miejsce. Obecnie biało-czerwoni mają na koncie już 24 medale - 7 złotych, 6 srebrnych i 11 brązowych. Impreza w Tokio potrwa do 5 września.