Nocny wysyp medal dla Polski na igrzyskach paraolimpijskich! "Powoli przestajemy nadążać"

Miniona noc przyniosła wysyp medali dla reprezentacji Polski. Na igrzyskach paraolimpijskich biało-czerwoni dołożyli do swojego dorobku kolejne trzy krążki - dwa złote i jeden brązowy!

Mistrzynią paraolimpijską w biegu na 1500 m została Barbara Bieganowska-Zając, która sięgnęła po złoto już na czwartych igrzyskach paraolimpijskich! W przeszłości Polka była również bezkonkurencyjna w Rio de Janeiro, Londynie i Sydney. "Królowa ostatniego okrążenia. 4 złoto paraolimpijskie. Legenda" - czytamy na na profilu na Twitterze Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Zobacz wideo Ile zarabiają paraolimpijczycy? Rażąca dysproporcja. "Nie mówię tego, żeby narzekać" [Studio Biznes]

Fantastyczna polska noc dla polskich paraolimpijczyków. "Ktoś zamawiał medale? Bo powoli przestajemy nadążać!"

Złoto wywalczył także kobiecy debel: Natalia Partyka - Karolina Pęk w tenisie stołowym. Reprezentantki Polski w finale po zaciętym meczu uporały się z Australijkami 3:2. Partyka tym samym zrewanżowała się za przegrany półfinał singla, kiedy przegrała z Qian Yang 2:3 (7:11, 11:4, 11:9, 6:11, 9:11). W deblu Polka pokonała tę samą rywalkę 3:0 (11:5, 11:9, 11:5).

Ostatni - brązowy medal - zdobył minionej nocy Maciej Lepiato. Polski skoczek wzwyż na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio pokonał poprzeczkę zawieszoną na 2,04 m. "Ktoś zamawiał medale? Bo powoli przestajemy nadążać!" - skomentował sukces Lepiato Polski Komitet Paraolimpijski.

Awans Polski w klasyfikacji medalowej na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio

W sumie na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio reprezentacja Polski na koncie już 22 medale - 5 złotych, 6 srebrnych i 11 brązowych i awansowała z 24. na 21. miejsce w klasyfikacji medalowej. Liderem są Chiny, które mają aż 169 medali, w tym 79 złotych, 46 srebrnych i 44 brązowych. Druga jest Wielka Brytania - łącznie 103 medale, a podium zamyka Rosyjski Komitet Olimpijski - 101 krążków.

Więcej o: