Kolejny medal dla Polski na igrzyskach paraolimpijskich! Wielki sukces Szymona Sowińskiego

Reprezentacja Polska zdobyła kolejny medal na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Srebro wywalczył Szymon Sowiński w strzelectwie na 25 m.

"Srebrny medal dla Szymona Sowińskiego! Dwie dogrywki - najpierw o strefę medalową, potem o srebro. I jest! Wielkie, wielkie brawa!" - możemy przeczytać na koncie na Twitterze należącym do Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Zobacz wideo Ile zarabiają paraolimpijczycy? Rażąca dysproporcja. "Nie mówię tego, żeby narzekać" [Studio Biznes]

Życiowy sukces Szymona Sowińskiego. Polak wywalczył srebro na igrzyskach paraolimpijskich

Sowiński trafił do ścisłego finału igrzysk paraolimpijskich w Tokio liczącego ośmiu zawodników w konkurencji strzelectwa 25 m. Każdy z jego uczestników miał po cztery serie strzałów i najsłabszy zawodnik w danej rundzie żegnał się z rywalizacją. Sowiński, który ma amputowaną prawą nogę, zaprezentował kapitalną formę, ale aby znaleźć się w finale musiał się mocno natrudzić.

Najpierw po dogrywce pokonał Rosjanina Sergieja Małyszewa, a następnie Ukraińca Oleksiija Denysiuka. W walce o złoty medal Polak zmierzył się z Chińczykiem Xing Huangiem, który zdobył 27 punktów, w sumie o sześć więcej od Sowińskiego, który zdobył swój pierwszy medal na igrzyskach paraolimpijskich. W 2016 roku w Rio de Janeiro Sowiński otarł się o podium, zajmując ostatecznie 4. miejsce.

W sumie na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio reprezentacja Polski na koncie już 19 medali - 3 złote, 6 srebrnych i 10 brązowych i zajmuje 24. miejsce w klasyfikacji medalowej. Liderem są Chiny, które mają aż 156 medali, w tym 75 złotych, 44 srebrne i 37 brązowych.

Więcej o: