Kolejny medal dla Polski w Tokio! Rekord Europy w biegu na 100 metrów

Reprezentacja Polski ma na swoim koncie kolejny medal na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio! Michał Derus zdobył srebro w biegu na 100 metrów, a do tego pobił rekord.

To będą wyjątkowe igrzyska dla Michała Derusa. Polski paraolimpijczyk zakończył bieg na 100 metrów z czasem 10,61 sekundy. Wynik lekkoatlety dał mu nie tylko srebrny medal na igrzyskach, ale dodatkowo jest to jego rekord życiowy i rekord Europy! Szybszy od Polaka był jedynie Brazylijczyk Ferreira dos Santos, który z czasem 10,53 sekundy ustanowił nowy rekord paraolimpijski.

Zobacz wideo Mateusz Bieniek: Paradoksalnie dobrze wyszło, że igrzyska nie były ostatnim turniejem sezonu

Michał Derus z drugim srebrem na igrzyskach. Kolejny medal do dorobku atlety

Dodajmy, że to drugi krążek olimpijski w karierze Michała Derusa. Na igrzyskach paraolimpijskich w 2016 roku w Rio de Janeiro 31-latek sięgnął także po srebro. Polak ma na swoim koncie wiele sukcesów na arenach międzynarodowych. Urodzony w 1990 roku lekkoatleta sześciokrotnie sięgnął po złoty medal na mistrzostwach Europy (4 razy na 100 metrów, 2 razy na 200 metrów), dwukrotnie wygrywał bieg na 100 metrów na mistrzostwach świata. Na imprezie tej kategorii zdobył także srebro w Lyonie 2013 i Doha 2015 na 200 metrów oraz brązowe medale w Londynie 2017 na 100 i 200 metrów. 

Przypomnijmy, że Derus właśnie w Dosze ustanowił poprzedni rekord Europy w biegu na 100 metrów, który wyniósł 10,73 sekundy. To był najlepszy bieg na mistrzostwach świata. 

To trzeci medal reprezentantów Polski na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Wcześniej z miejsca na podium świętowali Marcin Polak i jego pilot Michał Ładosz, którzy zdobyli brąz w kolarstwie torowym na 4000 metrów oraz Justyna Kozdryk. Sztangistka także sięgnęła po brąz. Polka wycisnęła 101 kg, a rywalizowała w kategorii do 45 kg.

Więcej o: