Kolejny medal dla Polski na igrzyskach paraolimpijskich! Minimalna różnica

Justyna Kozdryk zdobyła swój drugi medal na igrzyskach paraolimpijskich w karierze. Polska sztangistka wywalczyła na tegorocznym turnieju brąz w kategorii do 45 kg.

Justyna Kozdryk dołączyła do niewielkiej grupy szczęśliwców, którzy zdobyli medale na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. To trzeci taki sukces reprezentantów Polski na tegorocznej imprezie. Sztangistka stanęła na podium wyciskając 101 kg. Dodajmy, że to drugi medal tej kategorii w karierze 41-latki. Przed trzynastoma laty w Pekinie sięgnęła po srebro

Justyna Kozdryk w najlepszej trójce olimpijskiej! Minimalna różnica między 2. miejscem podium

Justyna Kozdryk była niezwykle blisko stanięcia na drugim miejscu podium i zdobycia swojego drugiego srebra olimpijskiego w karierze. Lepsza od reprezentantki Polski, zaledwie o jeden kilogram była jednak Chinka Zhe Cui (102 kg). Zawody wygrała z kolei Nigeryjka Latifat Tijani, która wycisnęła 107 kg.

Znacznie większą różnicę można zauważyć między zawodniczkami, które stanęły na podium a resztą stawki. Czwarta w klasyfikacji końcowej Samira Guerioura miała wynik o 10 kg słabszy od trzeciej Kozdryk. Warto zaznaczyć, że Polka poprawiła swój wynik z poprzednich igrzysk paraolimpijskich o sześć kilogramów. Na zawodach w 2016 roku zajęła 4. miejsce.

Szablista Adrian Castro wywalczył brązowy medal igrzysk paraolimpijskich w Rio de JaneiroMamy kolejny medal na igrzyskach paraolimpijskich! Tak wygląda klasyfikacja medalowa

Już drugiego dnia po ceremonii otwarcia igrzysk paraolimpijskich w Tokio reprezentanci Polski zdobylio pierwsze medale. Marcin Polak i jego pilot Michał Ładosz zdobyli brąz w kolarstwie torowym na 4000 metrów. Polska para była faworytem nawet do złotego medalu. Niedługo później kolejny z naszych reprezentantów mógł cieszyć się ze zdobycia medalu. Po srebro w szermierce kategorii B sięgnął Adrian Castro.