Mamy kolejny medal na igrzyskach paraolimpijskich! Tak wygląda klasyfikacja medalowa

Adrian Castro zdobył srebrny medal w szermierce kategorii B na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Dla 31-latka jest to już drugi medal igrzysk - pierwszy zdobył w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Już drugiego dnia po ceremonii otwarcia igrzysk paraolimpijskich w Tokio reprezentanci Polski zdobylio pierwsze medale. Marcin Polak i jego pilot Michał Ładosz zdobyli brąz w kolarstwie torowym na 4000 metrów. Polska para była faworytem nawet do złotego medalu. Rok temu w kanadyjskim Milton zdobyli złoto na mistrzostwach świata.

Polska z kolejnym medalem igrzysk paraolimpijskich. Ciężka przeprawa polskiego szermierza

Niedługo później kolejny z naszych reprezentantów mógł cieszyć się ze zdobycia medalu. Po srebro w szermierce kategorii B sięgnął Adrian Castro. Dla 31-latka jest to już drugi medal igrzysk paraolimpijskich w karierze. Po pierwszy sięgnął w 2016 roku w Rio de Janeiro, kiedy to w ostatnim meczu pokonał obrońcę tytułu Grzegorza Plutę, prywatnie ojca swojej narzeczonej.

Polak nie zaczął jednak rywalizacji w Tokio zbyt dobrze. Polak przegrał swój pierwszy pojedynek z Grekiem Panagiotisem Triantafyllou, ale szybko mu się zrewanżował. W kolejnych meczach rozprawił się kolejno z: reprezentantem Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Albertem Kamałowem, Białorusinem Andrijem Praniewiczem, Irakijczykiem Ammarem Alim, Chińczykiem Yanke Fengiem oraz Japończykiem Ryuji Ondą. W ćwierćfinale Polak bardzo pewnie pokonał Węgra Istvana Tarjanyiego, a w półfinale po raz kolejny zmierzył się z Triantafyllou. Tym razem nie miał jednak większych problemów z Grekiem i awansował do finału. Tam jednak pokonał go Chińczyk Yanke Feng.