Mamy kolejny medal na igrzyskach paraolimpijskich! Tak wygląda klasyfikacja medalowa

Adrian Castro zdobył srebrny medal w szermierce kategorii B na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Dla 31-latka jest to już drugi medal igrzysk - pierwszy zdobył w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Już drugiego dnia po ceremonii otwarcia igrzysk paraolimpijskich w Tokio reprezentanci Polski zdobylio pierwsze medale. Marcin Polak i jego pilot Michał Ładosz zdobyli brąz w kolarstwie torowym na 4000 metrów. Polska para była faworytem nawet do złotego medalu. Rok temu w kanadyjskim Milton zdobyli złoto na mistrzostwach świata.

Zobacz wideo Fajdek nie zwalnia tempa. "Coś czuje, że będziemy się ciąć"

Polska z kolejnym medalem igrzysk paraolimpijskich. Ciężka przeprawa polskiego szermierza

Niedługo później kolejny z naszych reprezentantów mógł cieszyć się ze zdobycia medalu. Po srebro w szermierce kategorii B sięgnął Adrian Castro. Dla 31-latka jest to już drugi medal igrzysk paraolimpijskich w karierze. Po pierwszy sięgnął w 2016 roku w Rio de Janeiro, kiedy to w ostatnim meczu pokonał obrońcę tytułu Grzegorza Plutę, prywatnie ojca swojej narzeczonej.

Tokyo 2020 ParalympicsTrening grozy przed igrzyskami paraolimpijskimi. Nagle wyleciała z wody. "Storpedowana"

Polak nie zaczął jednak rywalizacji w Tokio zbyt dobrze. Polak przegrał swój pierwszy pojedynek z Grekiem Panagiotisem Triantafyllou, ale szybko mu się zrewanżował. W kolejnych meczach rozprawił się kolejno z: reprezentantem Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Albertem Kamałowem, Białorusinem Andrijem Praniewiczem, Irakijczykiem Ammarem Alim, Chińczykiem Yanke Fengiem oraz Japończykiem Ryuji Ondą. W ćwierćfinale Polak bardzo pewnie pokonał Węgra Istvana Tarjanyiego, a w półfinale po raz kolejny zmierzył się z Triantafyllou. Tym razem nie miał jednak większych problemów z Grekiem i awansował do finału. Tam jednak pokonał go Chińczyk Yanke Feng. 

Marcin Polak (z lewej) i Michał Ładosz z brązowymi medalami na igrzyskach paraolimpijskichAleż wyścig i emocje! 0,3 sekundy i Polska ma pierwszy medal na igrzyskach paraolimpijskich

Klasyfikacja medalowa XVI Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio

  1. Australia 5 – 1– 3 (łącznie: 9)
  2. Chiny 4 – 1 – 2 (łącznie: 7)
  3. ROC 2 – 0 – 1 (łącznie: 3)
  4. Ukraina 1 – 4 – 2 (łącznie: 7)
  5. Wielka Brytania 1 – 3 – 1 (łącznie: 5)

12. Polska 0 – 1 – 1 (łącznie: 2)

Więcej o: