Mistrz paraolimpijski wyrzucony z igrzysk. "Haniebne zachowanie"

Gruziński Komitet Paraolimpijski poinformował, że judoka Zviad Gogochuri nie wystąpi na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Wszystko przez bójkę w hotelu, podczas której zawodnik miał połamać żebra ochroniarzowi.

Już we wtorek 24 sierpnia w Tokio rozpoczną się XVI letnie igrzyska paraolimpijskie. Tradycyjnie impreza ta odbywa się tuż po zakończeniu igrzysk olimpijskich. Sportowcy z całego świata będą rywalizować w 22 dyscyplinach. Po raz pierwszy zostaną przeprowadzone zawody w badmintonie i taekwondo. W zamian zrezygnowano z żeglarstwa i siedmioosobowej piłki nożnej. 

Zobacz wideo Fajdek nie zwalnia tempa. "Coś czuje, że będziemy się ciąć"

Bójka tuż przed igrzyskami paraolimpijskimi. Gruziński judoka bez akredytacji

Igrzyska paraolimpijskie jeszcze się nie rozpoczęły, ale już doszło do ogromnego skandalu, który skończył się wydaleniem jednego ze sportowców z reprezentacji. Chodzi o gruzińskiego judokę Zviad Gogochuri, któremu odebrano akredytację na igrzyska. Jest to pokłosie zachowania sportowca w jednym z hoteli, gdzie odbywa kwarantannę wraz z innymi gruzińskimi paraolimpijczykami. 

Chiny ogłosiły się zwycięzcą igrzysk olimpijskichChiny zmieniły klasyfikację medalową igrzysk i ogłosiły się zwycięzcą

W ostatnich dniach sportowcy z Gruzji mieli być wielokrotnie upominani przez bardzo głośne zachowanie podczas spożywania alkoholu. Po jednym z takich napomnień Gogochuri wdał się w bójkę z 60-letnim ochroniarzem hotelowym i połamał mu żebra. Według informacji Kyodo News judoka został aresztowany, a chwilę później organizatorzy igrzysk odebrali mu akredytację. 

- Jesteśmy głęboko zaniepokojeni niegodnym i haniebnym zachowaniem tego sportowca, który nie wyraża Gruzji, jej mieszkańców, ani nie odpowiada ciepłemu powitaniu, jakie nasi japońscy gospodarze i partnerzy zapewnili naszemu zespołowi - wytłumaczył Gruziński Komitet Paraolimpijski.

Srebrny medalista z Tokio jest zszokowany i zdruzgotany. Srebrny medalista z Tokio jest zszokowany i zdruzgotany. "Nie jestem oszustem"

Zviad Gogochuri to złoty medalista igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Był to także pierwszy medal dla Gruzji w historii igrzysk paraolimpijskich. W Tokio również miał być jednym z głównych faworytów do medalu. 

Więcej o: