Burmistrz Nagoi wywołał skandal. Olimpijczycy zniesmaczeni. 4000 skarg

Japonka Miu Goto, mistrzyni olimpijska z Tokio w softballu, otrzyma nowy złoty medal. To efekt tego, że poprzedni został... ugryziony przez Takashiego Kawamurę, burmistrza jej rodzinnej Nagoi.
Zobacz wideo Fajdek nie zwalnia tempa. "Coś czuje, że będziemy się ciąć"

To miało być normalne spotkanie, na którym Miu Goto miała podzielić się swoją radością ze zwycięstwa na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Niestety podczas niego doszło do bardzo nietypowego zdarzenia. Takashi Kawamura, burmistrz jej rodzinnej Nagoi dostał do rąk medal Goto, nakazał założyć go sobie na szyję, a następnie... ugryzł go. Ten gest okazał się bardzo kosztowny.

Skandal w Japonii

Historia wywołała sporą falę poruszenia w Japonii. Urząd miasta Nagoja otrzymał jednak prawie cztery tysiące skarg na zachowanie burmistrza. Jego zachowanie odebrano bardzo negatywnie, bowiem zwrócono uwagę na brak szacunku dla sportowców oraz co najgorsze, nieposzanowanie obecnie obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Zniesmaczeni byli również japońscy olimpijczycy. Kawamura swoim gestem - jak potem tłumaczył - chciał wyrazić uznanie co do sukcesu olimpijki.

Zdecydowano, że w związku z niefortunnym zdarzeniem Miu Goto otrzyma nowy złoty medal. Olimpijka zgodziła się na takie rozwiązanie.

W sprawę zaangażowały się m.in. Międzynarodowy Komitet Olimpijski, organizatorzy igrzysk w Tokio i Japoński Komitet Olimpijski. Sprawę zachowania burmistrza potępił koncern Toyota. Ocenił działanie burmistrza jako "nieodpowiednie" i "godne ubolewania".

Więcej o:
Copyright © Agora SA