Polska medalistka olimpijska ujawniła kartkę. "Myślałam, że jestem szalona". Coś wspaniałego

Anna Kiełbasińska na swoim koncie w mediach społecznościowych zaprezentowała kibicom kartkę ze swoimi celami, których większość udało jej się zrealizować w ostatnich miesiącach. - "Kiedy spisywałam te cele, w zasadzie ledwo co chodziłam i pisząc je, myślałam sobie, że chyba jestem szalona, ale ponoć do odważnych świat należy. [...] Zdobyłam znacznie więcej niż to, co tam widzicie!" - napisała na Facebooku polska lekkoatletka.

Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic wywalczyły olimpijskie srebro w Tokio w sztafecie 4x400 m. W finale poza ich zasięgiem były Amerykanki. Ale Polki pobiły rekord kraju o ponad sekundę i zdecydowanie wyprzedziły Jamajkę oraz Kanadę.

Zobacz wideo "Na początku mówiłam, że jest to szalony pomysł. Myślałam, że któraś wybuchnie"

DLOKAPaweł Fajdek wskazał główny cel na kolejne lata. "Będziemy się ciąć"

W eliminacjach zamiast Natalii Kaczmarek pobiegła Anna Kiełbasińska, która nie weszła na podium podczas ceremonii medalowej, ale również dostała krążek. - Po sztafecie mieszanej byłyśmy z Gosią pytane, czy my się czujemy medalistkami. A tu nie chodzi o uczucie, my jesteśmy medalistkami. Ten, kto biega w eliminacjach, to też jest medalista - mówiła Iga Baumgart-Witan w rozmowie z polskimi dziennikarzami. - Sztafeta to drużyna. Siatkarz, który zagra w pierwszym meczu, a w finale nie, dostaje medal i tak samo wygląda to u nas. Tylko u nas są dziwne zasady o tyle, że ten wcześniej biegający nie wchodzi na podium. Mamy nadzieję, że to się zmieni - dodała Iga.

Kiełbasińska pokazała kibicom kartkę ze swoimi celami. "Nikt mi tego nie zabierze"

Anna Kiełbasińska na swoim profilu w mediach społecznościowych postanowiła podzielić się z kibicami kartką, na której od kwietnia 2021 roku zapisywała cele na najbliższe miesiące.

"Cel czerwiec 2021. Na mistrzostwach Polski w LA w Poznaniu jestem w pierwszej szóstce finału biegu na 400 m (24-26.06.2021). Cel na sierpień - byłam w życiowej formie na dystansie 400 m, biegałam w eliminacjach i finale biegu sztafetowego 4x400 z bardzo dobrymi międzyczasami (51,0-51,5) na pierwszej zmianie i zdobyłam razem z dziewczynami medal igrzysk olimpijskich" - możemy przeczytać na Facebooku lekkoatletki.

Wilfredo LeonJest oficjalny ranking reprezentacji siatkarzy po igrzyskach w Tokio

"TOKYO 2020 - 95 proc. celów osiągnięte. Na drugim zdjęciu dzielę się z Wami czymś, co było w moim plecaku na każdym treningu i zawodach od kwietnia 2021 (stąd też słaby stan tej kartki). Kiedy spisywałam te cele to w zasadzie ledwo co chodziłam i pisząc je myślałam sobie, że chyba jestem szalona, ale ponoć dla odważnych świat należy. Przecież nic się nie stanie, nic nie stracę, tylko sobie piszę te literki na tej kartce… dzisiaj wyjęłam ją ponownie i wiecie co pomyślałam? Zdobyłam znacznie więcej niż to, co tam widzicie! Niby zostaje te 5 proc., ale zyskałam 500 proc. więcej innych wartości. I tego nikt mi nie zabierze" - napisała Kiełbasińska.

Olivia Podmore (Nowa Zelandia); kolarka. Źródło: Twitter24-letnia Olivia Podmore nie żyje. Tragiczna śmierć młodej olimpijki

Jedynym celem, którego nie udało się jej zrealizować jest występ w finale olimpijskim w biegu indywidualnym na 400 m.

Więcej o: