Złoci medaliści olimpijscy w piłce nożnej zostali potępieni po ceremonii medalowej

Brazylijski Komitet Olimpijski postanowił podjąć działania przeciwko piłkarskiemu zespołowi Brazylii, który zdobył złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio, po tym jak zawodnicy podczas ceremonii dekoracji nie założyli oficjalnych strojów chińskiej firmy Peak zatwierdzonych przez MKOI.

Brazylia w finale pokonała Hiszpanię 2:1 po bramce w dogrywce Malcoma i obroniła złoty medal olimpijski wywalczony pięć lat wcześniej w Rio de Janeiro. 

Zobacz wideo "Odejście Messiego za darmo, to kolosalny cios dla Barcelony"

DLOKAPaweł Fajdek wskazał główny cel na kolejne lata. "Będziemy się ciąć"

Portal insideworldfootball donosi, że piłkarze męskiej reprezentacji Brazylii narazili się Brazylijskiemu Komitetowi Olimpijskiemu (COB) z powodu strojów, jakie założyli na ceremonię dekoracji. 

Spór sponsorów. Brazylijski Komitet Olimpijski potępił zachowanie piłkarzy i wydał oświadczenie

Wszystkim sportowcom z brazylijskiej delegacji przekazano wcześniej, że powinni nosić oficjalne stroje zatwierdzone przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, które są dostarczane przez chińską firmę Peak Sport, ale piłkarze nie zastosowali się do tych zaleceń i na podium weszli ubrani w strój innego odzieżowego giganta, firmę Nike.

W ten sposób powstał spór między sponsorami, ponieważ Peak Sport jest sponsorem Brazylijskiego Komitetu Olimpijskiego, a Nike piłkarskiej reprezentacji Brazylii.

Brazylijski Komitet Olimpijski postanowił wszcząć postępowanie w tej sprawie, wydając specjalne oświadczenie potępiające postawę piłkarzy i brazylijskiej konfederacji piłkarskiej po tym, jak drużyna pokonała w finale Hiszpanię i wywalczyła złoty medal olimpijski. 

"Po zakończeniu Igrzysk Brazylijski Komitet Olimpijski opublikuje środki, które zostaną podjęte w celu ochrony praw ruchu olimpijskiego, naszych sponsorów i innych sportowców. COB odrzuca postawę Brazylijskiej Konfederacji Piłki Nożnej (CBF) i zawodników reprezentacji narodowej podczas ceremonii wręczenia nagród" - możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Olivia Podmore (Nowa Zelandia); kolarka. Źródło: Twitter24-letnia Olivia Podmore nie żyje. Tragiczna śmierć młodej olimpijki

Później piłkarze w rozmowqach z brazylijskimi mediami przyznawali, że wypełniają tylko polecenia Brazylijskiej Konfederacji Piłki Nożnej. Według niektórych osób konfederacja nie była świadoma wymogu, aby sportowcy musieli nosić oficjalny strój drużyny Brazylii narzucony przez COB.

Więcej o: