Wszystko jasne. Wiemy, które miejsce zajęli polscy siatkarze na igrzyskach w Tokio

To już koniec siatkarskich emocji na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Turniej w Japonii okazał się wielkim rozczarowaniem dla Polaków. A które miejsce ostatecznie zajęli biało-czerwoni? Jest już końcowa klasyfikacja.

Mistrzowie świata z 2014 i 2018 roku znowu odpadli w ćwierćfinale igrzysk. Lepsi okazali się Francuzi. Niewielkim pocieszeniem jest fakt, że Polacy przegrali z mistrzami olimpijskimi. W finale reprezentacja Francji wygrała z drużyną Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego 3:2. Natomiast w meczu o trzecie miejsce doszło do nie lada sensacji, bo z Tokio bez medalu wrócą murowani faworyci do złota – Brazylijczycy. W meczu o trzecie miejsce przegrali z Argentyną 2:3.

Zobacz wideo Kto odejdzie z kadry? "Widać ile ich to zdrowia kosztuje"

Francuzi triumfowali więc przed Rosjanami, Argentyną i Brazylią. Jak wygląda klasyfikacja końcowa turnieju siatkarskiego? Ex aequo na piątym miejscu znajdują się zespoły, które odpadły w ćwierćfinale. Wśród nich jest reprezentacja Polski. Poza "Biało-Czerwonymi" w tym gronie znajdują się również Włosi, Japończycy i Kanadyjczycy. Na kolejnych miejscach są zespoły, które nie przebrnęły fazy grupowej. Tam znajdują się m.in. Amerykanie, którzy sensacyjnie odpadli z rozgrywek już na początkowym etapie turnieju, mimo że byli faworytami do medalu.

Tokyo Olympics VolleyballPogromcy Polaków mistrzami olimpijskimi! Nieudana pogoń i niesamowity thriller w finale

Klasyfikacja końcowa turnieju siatkarzy na igrzyskach olimpijskich w Tokio:

1. Francja
2. Rosyjski Komitet Olimpijski
3. Argentyna
4. Brazylia
5. Polska
5. Włochy
5. Japonia
5. Kanada
9. Iran
10. USA
11. Tunezja
12. Wenezuela

Klątwa trwa

Dla reprezentacji Polski była to piąta z rzędu porażka w ćwierćfinale igrzysk olimpijskich. Za każdym razem na drodze Polaków stawała inna drużyna. W 2004 roku w Atenach za mocni okazali się Brazylijczycy, którzy uporali się z Polską w trzech setach. W Pekinie Polacy przegrywali już 0:2 z Włochami i doprowadzili do piątego seta, ale w nim przegrali na przewagi. W Londynie w 2012 roku wyraźnie lepsi okazali się Rosjanie, którzy wygrali 3:0. I w końcu w Rio de Janeiro na drodze Polaków stanęli Amerykanie, którzy znowu ograli Polaków w trzech setach. Ostatni raz dalej niż do ćwierćfinału reprezentacja Polski siatkarzy dotarła w 1980 roku w Moskwie. Wtedy Polacy zagrali w meczu o trzecie miejsce (porażka z Rumunią 1:3).

Tom Daley i Laurel HubbardRosjanie przegięli. Zaatakowali dwóch sportowców. "Szumowiny"

Więcej o: