Tak wygląda klasyfikacja medalowa dzień przed końcem igrzysk. Polska obroniła swoją pozycję

W przedostatnim dniu igrzysk olimpijskich w Tokio polscy sportowcy dorzucili dwa kolejne medale do naszego dorobku. Najpierw w K4 na 500 metrów brąz wywalczyły polskie kajakarki, a potem po srebro pobiegła nasza sztafeta 4x400 metrów. Jak wygląda klasyfikacja medalowa?

Już w piątek Polska pobiła swój medalowy rekord w XXI wieku. Biało-czerwoni podczas igrzysk olimpijskich w Tokio wywalczyli już 14 krążków. Sobota była kolejnym udanym dniem jeśli chodzi o osiągnięte wyniki, dzięki czemu Polska pozostała na 17. miejscu, na które wskoczyła już w piątek po złotym medalu Dawida Tomali.

14 medali polskich sportowców na igrzyskach olimpijskich w Tokio

Złote medale zdobyli obok Dawid Tomala, sztafeta mieszana 4x400, Anita Włodarczyk w rzucie młotem i Wojciech Nowicki też w rzucie młotem. Srebrne wywalczyli czwórka podwójna kobiet we wioślarstwie, dwójka kajakowa kobiet na 500 m, Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill w żeglarskiej klasie 470, Maria Andrejczyk w rzucie oszczepem oraz sztafeta kobiet na 4x400 metrów.

Brązowe z kolei zdobyli: Tadeusz Michalik w zapasach w stylu klasycznym w wadze do 97 kg, Malwina Kopron w rzucie młotem, Paweł Fajdek w rzucie młotem, Patryk Dobek w biegu na 800 m oraz Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska w K4 500 m.

Kolejno medale: złote, srebrne, brązowe i suma

W klasyfikacji medalowej prowadzą Chiny z liczbą 38 złotych medali, a następnie Stany Zjednoczone (36) i Japonia (27). Jeśli chodzi o łączną liczbę medali, amerykańscy sportowcy zdobyli ich najwięcej (108). Polska utrzymuje się na 17. miejscu.

1. Chiny 38 - 31 - 18 - 71
  2. Stany Zjednoczone 36 - 39 - 33 - 108
  3. Japonia 27 - 12 - 17 - 56
  4. Rosyjski Komitet Olimpijski 20 - 26 - 23 - 69
  5. Wielka Brytania 20 - 21 - 22 - 63
  6. Australia 17 - 7 - 22 - 46
  7. Niemcy 10 - 11 - 16 - 37
  8. Holandia 10 - 11 - 12 - 33