Tak wygląda klasyfikacja medalowa lekkoatletyki! Polska jest potęgą

Polska sztafeta w składzie Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic zdobyła srebrny medal w sztafecie 4x400 metrów. Dzięki temu biało-czerwoni utrzymali się na podium w klasyfikacji medalowej w klasyfikacji samej lekkoatletyki.

W sobotę szansę na krążek w skoku wzwyż miała Kamila Lićwinko, jednak Polka ukończyła rywalizację dopiero na 11. miejscu. W biegu na 1500 metrów Michał Rozmys zajął z kolei ósme miejsce, natomiast sztafeta mężczyzn (Dariusz Kowaluk, Karol Zalewski, Mateusz Rzeźniczak, Kajetan Duszyński) ukończyła finałowy bieg 4x400 metrów na piątej lokacie.

Srebrna sztafeta z Igą Baumgart-WitanSuperbohaterki razy 10! Polska sztafeta wykonała plan maksimum!

Kolejny medal do dorobku

Biało-czerwoni już w piątek pobili dotychczasowy polski rekord igrzysk pod względem liczby zdobytych medale w lekkiej atletyce. Do tej pory najlepsze dla Polaków igrzyska miały miejsce w Tokio w 1964 roku, gdzie również zdobyli osiem medali, ale tylko dwa złote (2-4-2). Obecnie łącznie krążków jest dziewięć, z czego cztery złote.

Ostatnie tak wyśmienite dla Polaków igrzyska były te w 1980 roku w Moskwie (7 medali w lekkiej atletyce). Ale jeśli dodamy do tego fakt, że igrzyska w Moskwie były zbojkotowane przez wiele państw, to tylko pokazuje, jak wspaniały jest tegoroczny występ Polaków.

Igrzyska w Tokio są więc najlepsze dla polskiej lekkiej atletyki, a pojawiające się od kilku lat określania o nowym Wunderteamie nie są żadnym wyolbrzymieniem. Dla porównania na poprzednich igrzyskach w Rio Polska zdobyła tylko trzy medale w lekkiej atletyce.

• Patryk Dobek (800 metrów) - brązowy medal

Sztafeta 4x400 metrówPolska sztafeta 4x400 mężczyzn w finale osiągnęła najlepszy wynik w sezonie! Ale do medalu zabrakło