Kamila Lićwinko załamana. "Jestem w szoku. Już więcej nie spróbuję"

- Jestem w szoku, że tak kiepsko skakałam - powiedziała Kamila Lićwinko w rozmowie z TVP. Polka zajęła dopiero 11. miejsce w finale skoku wzwyż na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Kamila Lićwinko najpierw pokonała wysokość 1,89 m bez większych problemów, ale te pojawiły się przy 1,93: po dwóch nieudanych próbach udało się jej zaliczyć tę wysokość. Ale wysokości 1,96 m już nie pokonała w żadnej z trzech prób, przez co zajęła ostatecznie dopiero 11. miejsce w finale.

Zobacz wideo

- Nie wiem co powiedzieć. Jestem w szoku, że tak kiepsko skakałam. Dwa dni temu w eliminacjach oddałam dobry skok na 1,95, przyzwoity na 1,93. Dzisiaj czułam się bardzo zmęczona. Te eliminacje dały mi w kość, przeszłam lekki udar cieplny. Nie wiem, czy to konsekwencje tego. Jestem bardzo rozczarowana. Myślałam, że dopiero przeskoczenie dwóch metrów mnie zatrzyma. Brak mi słów, naprawdę - mówiła załamana Lićwinko. - Nie wiem, co się dzisiaj stało. Wierzyłam, że jestem w dobrej formie. Nie biegałam, po prostu nie biegałam, nie wiem dlaczego. Nie czułam się zestresowana, wiedziałam, że nie mam nic do stracenia - powiedziała w rozmowie z TVP Sport.

Kolejne złote medale dla Polski? Plan startów na sobotę 7 sierpniaMichał Rozmys pobił rekord życiowy w finale biegu na 1500 m o dwie sekundy

Kamila Lićwinko: Już więcej nie spróbuję

- Dokonaliśmy z Michałem [Lićwinko, trenerem i mężem - dop. red.] rzeczy niemożliwych, trzy lata po urodzeniu dziecka jestem w finale igrzysk olimpijskich. Naprawdę byłam w bardzo dobrej dyspozycji, dlatego jest mi tak przykro, że skoczyłam tak mało i zajęłam dopiero 11. miejsce. Po raz kolejny mi się nie udało, już więcej nie spróbuję. Szkoda - mówiła ze łzami w oczach. Lićwinko w swojej karierze zdobyła brąz mistrzostw świata w Londynie w 2017 roku oraz złotą i brąz halowych MŚ i brąz na halowych mistrzostwach Europy. Na igrzyskach olimpijskich w Rio zajęła 9. miejsce (1,93 m).

Ostatecznie w Tokio złoty medal zdobyła Marija Łasickiene (Rosyjski Komitet Olimpijski, 2,04 m), drugie miejsce zajęła Nicola McDermott (Australia, 2,02 m), a trzecie Jarosława Mahuczich (Ukraina, 2 metry).

Więcej o: