Kolejny medal dla Polski już w nocy? Plan startów na sobotę 7 sierpnia

W piątkowych zmaganiach na igrzyskach olimpijskich w Tokio po medale sięgnęli kolejni polscy sportowcy. W sobotę, czyli przedostatni dzień rywalizacji szansę na zwycięstwo będą mieli przede wszystkim członkowie sztafet 4x400 metrów.

W piątek polscy sportowcy dołożyli dwa kolejne medale do naszego dorobku na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Najpierw po złoto sięgnął Dawid Tomala w chodzie na 50 km mężczyzn, a następnie srebrny medal wywalczyła Maria Andrejczyk w rzucie oszczepem. W sobotę medalowy bilans może się powiększyć.

Zobacz wideo Tak wyglądało przywitanie środowych medalistów w misji olimpijskiej

Jesteśmy światową potęgą! Tak wygląda klasyfikacja medalowa w lekkiej atletyceJesteśmy światową potęgą! Tak wygląda klasyfikacja medalowa w lekkiej atletyce

Sobotnie występy Polaków

W sobotę polscy sportowcy wystąpią aż w pięciu finałach poszczególnych dyscyplin. Najwcześniej, bo tuż przed godziną 10:00 w kolarstwie torowym o jak najlepszy wynik powalczą Szymon Sajnok i Daniel Staniszewski. Około 12:35 rozpocznie się z kolei finał w skoku wzwyż, w którym wystąpi Kamila Lićwinko.

Nieco ponad godzinę później wystartuje bieg na 1500 metrów. Szansę na odwrócenie złej passy będzie miał Michał Rozmys, który w półfinałowym biegu zgubił but. Sędziowie ostatecznie jednak zdecydowali, że Polak wystartuje w finale.

Największe szanse na medal biegaczy?

O 14:30 i 14:50 czekają nas odpowiednio dwa finały w biegach na 4x400 metrów. Polskie sztafety mają bardzo duże szanse na zdobycie medali. Wśród kobiet o krążek powalczą Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic, zaś wśród mężczyzn Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Jakub Krzewina i Karol Zalewski.

Poza tym jeszcze w piątek (o godzinie 23:00 polskiego czasu) na starcie maratonu staną Aleksandra Lisowska, Angelika Mach i Karolina Nadolska. W półfinale rywalizacji kajakarskiej (C1, 1000 metrów) wystąpi Wiktor Głazunow, a pół godziny później, również w półfinale (K4) wystąpią Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska. Polska czwórka ma duże szanse na zdobycie trzynastego medalu dla Polski w Tokio. Ponadto Sebastian Stasiak i Łukasz Gutkowski popłyną na 200 metrów stylem dowolnym (pięciobój), Sebastian Stasiak i Łukasz Gutkowski powalczą w szermierce (również pięciobój nowoczesny), a w eliminacjach rywalizacji w kolarstwie torowym (keirin) wystąpią Patryk Rajkowski i Mateusz Rudyk.

Anita Włodarczyk odebrała złoty medalKlasyfikacja medalowa igrzysk po 12. medalach dla Polski. Awans!

Igrzyska olimpijskie – harmonogram startów 7 sierpnia:

 • 23:00 (piątek) – lekkoatletyka, maraton (Aleksandra Lisowska, Angelika Mach, Karolina Nadolska)
 • 2:44 – kajakarstwo, C1 1000 m, półfinał (Wiktor Głazunow)
 • 3:14 – kajakarstwo, K4 500 m, półfinał (Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka, Helena Wiśniewska)
 • 5:19 - kajakarstwo, K4 500m, finał (ew. Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka, Helena Wiśniewska)
 • 7:42 – pięciobój nowoczesny, pływanie, 200 m stylem dowolnym (Sebastian Stasiak, Łukasz Gutkowski)
 • 8:45 – pięciobój nowoczesny, szermierka (Sebastian Stasiak, Łukasz Gutkowski)
 • 8:58 – kolarstwo torowe, keirin, eliminacje (Patryk Rajkowski, Mateusz Rudyk)
 • 9:55 – kolarstwo torowe, madison, finał (Szymon Sajnok, Daniel Staniszewski)
 • 12:35 – lekkoatletyka, skok wzwyż, finał (Kamila Lićwinko)
 • 13:40 – lekkoatletyka, 1500 m, finał (Michał Rozmys)
 • 14:30 – lekkoatletyka, 4x400 m, finał (Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic)
 • 14:50 – lekkoatletyka, 4x400 m, finał (Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Jakub Krzewina, Karol Zalewski)
Więcej o: