Jesteśmy światową potęgą! Tak wygląda klasyfikacja medalowa w lekkiej atletyce

Czy to sen?! Polska kadra lekkoatletów ma w Tokio taki sam bilans medali jak Jamajczycy. Medal Marii Andrejczyk sprawił, że Polacy znaleźli się na trzeciej pozycji klasyfikacji medalowej lekkiej atletyki na igrzyskach w Japonii. Lepsi są już tylko Amerykanie i Włosi.

Reprezentacja Polski zdobyła dwa medale w kolejnym dniu igrzysk olimpijskich w Tokio. Najpierw po złoto sięgnął Dawid Tomala w chodzie na 50 km mężczyzn, a następnie srebrny medal wywalczyła Maria Andrejczyk w rzucie oszczepem.

Zobacz wideo Kubiak nie skończył nawet jednego zdania. Smutek i żal polskich siatkarzy po powrocie z Tokio

Polska ex aequo z Jamajką! Z przodu tylko Amerykanie

Polska dzięki tym sukcesom przesunęła się na siedemnaste miejsce w ogólnej klasyfikacje medalowej igrzysk. Oba krążki to jednak medale w lekkiej atletyce - jak tam wygląda sytuacja polskiej reprezentacji?

Anita Włodarczyk odebrała złoty medalKlasyfikacja medalowa igrzysk po 12. medalach dla Polski. Awans!

Po piątkowych zmaganiach liderem wciąż są Stany Zjednoczone. Mają 23 medale - 5 złotych, 12 srebrnych i 6 brązowych. Na drugim miejscu znalazły się Włochy, które wygrały ostatnie wydarzenie dnia - sztafetę 4x100 metrów i dzięki temu mają pięć złotych medali. Na trzecim miejscu sklasyfikowane ex aequo są Jamajka i Polska. Mają ten sam bilans zdobytych medali: 4 złote, 1 srebrny i 3 brązowe. 

Wspinaczka sportowa, IO Tokio, Aleksandra MirosławDyscyplina tak widowiskowa, że nie mogli się powstrzymać ani Ryszard Czarnecki, ani Anita Włodarczyk

Klasyfikacja medalowa lekkiej atletyki na igrzyskach w Tokio:

  • 1. USA - 23 medale - 5 złotych, 12 srebrnych, 6 brązowych
  • 2. Włochy - 5 medali - 5 złote
  • 3. Jamajka i Polska - 8 medali - 4 złote, 1 srebrny, 3 brązowe
  • 5. Kenia - 6 medali - 2 złote, 2 srebrne, 2 brązowe
  • 6. Chiny - 5 medali - 2 złote, 2 srebrne, 1 brązowy
  • 7. Kanada - 5 medali - 2 złote, 1 srebrny, 2 brązowe
  • 8. Uganda - 4 medale - 2 złote, 1 srebrny, 1 brązowy
  • 9. Szwecja - 3 medale - 2 złote, 1 srebrny
  • 10. Bahamy - 2 medale - 2 złote

Maria Andrejczyk, IO Tokio, rzut oszczepemMaria Andrejczyk to jest zakapior! Przeszła cztery operacje, wróciła i zwyciężyła. Mamy srebro!

W Tokio pozostały już tylko dwa dni rywalizacji, a w tym czasie dwie szanse medalowe dla Polski. To męska i kobieca sztafeta 4x400 metrów, których finałowe biegi zaplanowano na sobotę, 7 sierpnia. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: