Jesteśmy światową potęgą! Tak wygląda klasyfikacja medalowa w lekkiej atletyce

Czy to sen?! Polska kadra lekkoatletów ma w Tokio taki sam bilans medali jak Jamajczycy. Medal Marii Andrejczyk sprawił, że Polacy znaleźli się na trzeciej pozycji klasyfikacji medalowej lekkiej atletyki na igrzyskach w Japonii. Lepsi są już tylko Amerykanie i Włosi.

Reprezentacja Polski zdobyła dwa medale w kolejnym dniu igrzysk olimpijskich w Tokio. Najpierw po złoto sięgnął Dawid Tomala w chodzie na 50 km mężczyzn, a następnie srebrny medal wywalczyła Maria Andrejczyk w rzucie oszczepem.

Zobacz wideo Kubiak nie skończył nawet jednego zdania. Smutek i żal polskich siatkarzy po powrocie z Tokio

Polska ex aequo z Jamajką! Z przodu tylko Amerykanie

Polska dzięki tym sukcesom przesunęła się na siedemnaste miejsce w ogólnej klasyfikacje medalowej igrzysk. Oba krążki to jednak medale w lekkiej atletyce - jak tam wygląda sytuacja polskiej reprezentacji?

Anita Włodarczyk odebrała złoty medal Klasyfikacja medalowa igrzysk po 12. medalach dla Polski. Awans!

Po piątkowych zmaganiach liderem wciąż są Stany Zjednoczone. Mają 23 medale - 5 złotych, 12 srebrnych i 6 brązowych. Na drugim miejscu znalazły się Włochy, które wygrały ostatnie wydarzenie dnia - sztafetę 4x100 metrów i dzięki temu mają pięć złotych medali. Na trzecim miejscu sklasyfikowane ex aequo są Jamajka i Polska. Mają ten sam bilans zdobytych medali: 4 złote, 1 srebrny i 3 brązowe. 

Wspinaczka sportowa, IO Tokio, Aleksandra Mirosław Dyscyplina tak widowiskowa, że nie mogli się powstrzymać ani Ryszard Czarnecki, ani Anita Włodarczyk

Klasyfikacja medalowa lekkiej atletyki na igrzyskach w Tokio:

  • 1. USA - 23 medale - 5 złotych, 12 srebrnych, 6 brązowych
  • 2. Włochy - 5 medali - 5 złote
  • 3. Jamajka i Polska - 8 medali - 4 złote, 1 srebrny, 3 brązowe
  • 5. Kenia - 6 medali - 2 złote, 2 srebrne, 2 brązowe
  • 6. Chiny - 5 medali - 2 złote, 2 srebrne, 1 brązowy
  • 7. Kanada - 5 medali - 2 złote, 1 srebrny, 2 brązowe
  • 8. Uganda - 4 medale - 2 złote, 1 srebrny, 1 brązowy
  • 9. Szwecja - 3 medale - 2 złote, 1 srebrny
  • 10. Bahamy - 2 medale - 2 złote

Maria Andrejczyk, IO Tokio, rzut oszczepem Maria Andrejczyk to jest zakapior! Przeszła cztery operacje, wróciła i zwyciężyła. Mamy srebro!

W Tokio pozostały już tylko dwa dni rywalizacji, a w tym czasie dwie szanse medalowe dla Polski. To męska i kobieca sztafeta 4x400 metrów, których finałowe biegi zaplanowano na sobotę, 7 sierpnia. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: