Jakub Krzewina chyba się zapomniał. Ostro na antenie TVP [WIDEO]

Polska sztafeta 4x400 m mężczyzn awansowała do finału, osiągając wynik 2:58.55. - Mówiłem już chłopakom na obozie, że ta ekipa ma potencjał na bieganie poniżej trzech minut, tylko tu potrzeba jakiegoś pi********cia. Chłopaki zrobili to i tyle - powiedział Jakub Krzewina w rozmowie z TVP Sport po biegu eliminacyjnym.

Polska sztafeta zameldowała się w finale biegu 4x400 m mężczyzn. Czas 2:58.55 to drugi wynik w historii polskiej lekkiej atletyki, a jednocześnie był to trzeci najlepszy wynik całych eliminacji. Lepsze czasy wykręciła tylko kadra Stanów Zjednoczonych (2:57.77) oraz Botswany (2:58.33). Z kolei rekord Polski na 4x400 m wynosi 2:58.00 – został on ustanowiony w 1998 roku przez Piotra Rysiukiewicza, Tomasza Czubaka, Piotra Haczka oraz Roberta Maćkowiaka.

Zobacz wideo Tak wyglądało przywitanie środowych medalistów w misji olimpijskiej

Jakub Krzewina: Ta ekipa ma potencjał na bieganie poniżej trzech minut. Tu potrzeba pi********cia

Po pierwszych dwóch zmianach polska sztafeta prowadziła w biegu eliminacyjnym 4x400 m. Na trzeciej zmianie Jakuba Krzewiny nieco szybciej biegła kadra belgijska, natomiast wszystko wróciło do normy na czwartej zmianie, gdzie Kajetan Duszyński wyprzedził rywali na ostatniej prostej. Poza biało-czerwonymi awans do finału wywalczyła Jamajka oraz wspomniana Belgia.

Rekord olimpijski podczas piątkowych eliminacji nie został pobity. Należy on do zawodników ze Stanów Zjednoczonych, którzy uzyskali wynik 2:55.39 na igrzyskach olimpijskich w 2008 roku w Pekinie. Jakub Krzewina przyznał w rozmowie z TVP Sport, że polską sztafetę stać na bieganie poniżej trzech minut. "Mówiłem już chłopakom na obozie, że ta ekipa ma potencjał na bieganie poniżej trzech minut, tylko tu potrzeba jakiegoś pi********cia. Chłopaki zrobili to i tyle" – powiedział 31-latek.

Polska sztafeta będzie walczyć o medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio w sobotę 7 sierpnia o godzinie 14:50 czasu polskiego. Transmisja z tego wydarzenia będzie dostępna do obejrzenia w Eurosporcie 1, TVP 1, na stronach eurosportplayer.com i sport.tvp.pl oraz w aplikacjach mobilnych Eurosport Player oraz TVP Sport.

Więcej o: