Kajetano Kapitano znowu zaszalał! Polacy w finale sztafet 4x400 metrów po świetnym biegu

Polska sztafeta 4x400 metrów mężczyzn w wielkim stylu awansowała do finału biegu igrzysk olimpijskich w Tokio! Czas 2:58,55 to drugi wynik w historii polskiej lekkiej atletyki, a jednocześnie trzeci najlepszy wynik całych eliminacji.

Zawodnicy polskiej sztafety byli napędzeni pierwszym medalem biegaczy wywalczonym dzięki sztafecie mieszanej 4x400 metrów. To złoto otworzyło Polakom oczy i szanse na kolejne krążki - u kobiet i mężczyzn oddzielnie. 

Zobacz wideo Kubiak nie skończył nawet jednego zdania. Smutek i żal polskich siatkarzy po powrocie z Tokio

Pewny awans i świetny czas polskiej sztafety! Duszyński znów z kapitalnym finiszem

Piątkowe eliminacje były dla Polaków bardzo udane. Świetny początek Dariusza Kowaluka dał miejsce do zrobienia sporej przewagi przez Karola Zalewskiego. Nieco lepiej od polskiej sztafety na trzeciej zmianie Jakuba Krzewiny biegła ta belgijska, która wyprzedziła polską. 

Siatkarska gwiazda na dopingu? Wraca do domu. Brazylia mocno osłabionaSiatkarska gwiazda na dopingu? Wraca do domu. Brazylia mocno osłabiona

Jako czwarty biegł ten, który zamykał także sztafetę mieszaną - Kajetan Duszyński, czyli słynny już "Kajetano, Kapitano!". I to on na ostatniej prostej wyprzedził Belgów i dał Polakom awans z pierwszej pozycji z czasem 2:58,55. Lepiej w pierwszym biegu spisali się tylko Amerykanie (2:57,77 - najlepszy wynik w sezonie) i Botswańczycy (2:58,33). 

Aleksandra Mirosław podczas boulderingu na IO w TokioAleksandra Mirosław na podium przed ostatnią konkurencją! Pobiła rekord świata

Zabrakło 0,55 sekundy do rekordu Polski! Finał biegu sztafet już w sobotę

To także drugi najlepszy wynik polskiej sztafety w historii. Rekord Polski na 4x400 metrów mężczyzn wynosi 2:58,00 i został ustanowiony w 1998 roku przez Piotra Rysiukiewicza, Tomasza Czubaka, Piotra Haczka i Roberta Maćkowiaka.

Paweł Fajdek w szoku. Zobaczył, jak rzut młotem trenują inne narodyPaweł Fajdek w szoku. Zobaczył, jak rzut młotem trenują inne narody

Finał biegu sztafet 4x400 metrów podczas igrzysk w Tokio zaplanowano na sobotę, 7 sierpnia o godzinie 14:50 czasu polskiego. Relacja na żywo na Sport.p l i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: