Przerażający moment na podeście. Zawodnikowi wyślizgnęła się sztanga

Jiri Orsag miał ogromne problemy, startując w kategorii powyżej 109 kilogramów na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Czechowi wyślizgnęła się z dłoni sztanga, gdy próbował podnieść 235 kilogramów.

Orsag w połowie rywalizacji w Tokio był piąty i tracił tylko dziesięć kilogramów do podium, ale w podrzucie miał już ogromne problemy. Najpierw nie zaliczył pierwszej próby, gdy próbował podnieść 232 kilogramy, ale najgorsze przyszło, gdy podszedł do próby na 235 kilogramów. 

Zobacz wideo Heynen o porażce na igrzyskach: Robiliśmy coś przez trzy lata z jednym celem. Na koniec czegoś zabrakło

Sztanga wyślizgnęła się Czechowi z dłoni! Orsag oszołomiony

Czech starał się podnieść sztangę nad siebie, ale w chwili gdy to mu się udało, sztanga wyślizgnęła mu się z dłoni. Zawodnik miał sporo szczęścia, że ta spadła przed niego, a Orsagowi, które potknął się, upadł i przetoczył do tyłu, nic się nie stało. 

Ostatecznie Orsag nie zaliczył ani jednej próby w podrzucie, a po wszystkim był bardzo oszołomiony zdarzeniem. Zupełnie nie spodziewał się, że jego sztanga zamiast w powietrzu po chwili znajdzie się przed nim.

Tałachadze zdominował rywalizację. Trzy rekordy świata!

Mistrzem olimpijskim w kategorii powyżej 109 kilogramów został Lasza Tałachadze. Gruzin zdominował rywalizację i pobił rekordy świata w rwaniu (223), podrzucie (265) i dwuboju (488 kilogramów). Srebro przypadło Irańczykowi Aliemu Davoudiemu, a brąz Manowi Asaadowi z Syrii. 

Więcej o: