Tak wygląda klasyfikacja medalowa po złotym medalu Dawida Tomali

Dawid Tomala zdobył złoty medal igrzysk olimpijski! Polak wygrał chód na 50 km, który odbył się w Sapporo. To czwarty złoty medal dla Polski podczas igrzysk w Tokio.

Polska ma już jedenaście medali w Tokio! Dawid Tomala dołączył do grona mistrzów olimpijskich.

Wcześniej złote krążki zdobyli dla Polski w stolicy Japonii: sztafeta mieszana 4x400, Anita Włodarczyk w rzucie młotem i Wojciech Nowicki też w rzucie młotem. Srebrne medale zdobyła czwórka podwójna kobiet we wioślarstwie, dwójka kajakowa kobiet na 500 m oraz Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill w żeglarskiej klasie 470. Brązowe medale zdobyli: Tadeusz Michalik w zapasach w stylu klasycznym w wadze do 97 kg, Malwina Kopron w rzucie młotem, Paweł Fajdek w rzucie młotem i Patryk Dobek w biegu na 800 m.

Jest szansa, że jeszcze w piątek dorobek medalowy reprezentacji Polski się powiększy. W finale rzutu oszczepem wystąpi Maria Andrejczyk, a w finale wspinaczki - Aleksandra Mirosław.

W klasyfikacji medalowej przewodzą Chiny, które zdobyły 34 złotych medali, 24 srebrne i 16 brązowych.

Kolejno medale: złote, srebrne, brązowe i suma

W Tokio do tej pory medale zdobyli przedstawiciele 88 narodowych komitetów olimpijskich.