Czarnogórcy niespodziewanie odpadają. Druzgocąca porażka

Reprezentacja Czarnogóry w piłkę wodną była jednym z faworytów do zdobycia medalu na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Sportowcy z tego kraju nie zdobyli jeszcze ani jednego krążka, więc nadzieje były ogromne. Skończyło się na druzgocącej porażce.

Dzięki zwycięstwu w lipcowym finale Ligi Światowej w piłce wodnej reprezentanci Czarnogóry wskoczyli na pierwsze miejsce w światowym rankingu. Do Tokio jechali więc z wielkimi apetytami. Na trzech ostatnich turniejach olimpijskich Czarnogórcy przegrywali mecze o trzecie miejsce - dwukrotnie z Serbią i raz z Włochami.

Zobacz wideo Tak wyglądało przywitanie środowych medalistów w misji olimpijskiej

Tokyo Olympics AthleticsTo koniec! Lewandowski: Nie ma takiej możliwości. Nie ma co oszukiwać siebie, kibiców

Koniec marzeń o medalu dla Czarnogóry

Praktycznie od początku turnieju w piłkę wodną na igrzyskach olimpijskich w Tokio czarnogórski zespół nie radził sobie najlepiej. W fazie grupowej doznali aż trzech porażek: 6:8 z Hiszpanią, 8:13 z Chorwacją i 6:12 z Serbią. Udało im się jednak awansować do ćwierćfinału, choć ich gra nie zachwycała.

Na tym etapie marzenia o medalu się jednak zakończyły. Nadzieje Czarnogóry na medal zniweczyli Grecy, którzy pewnie wygrali 10:4 i awansowali do półfinału. O medale powalczą również Hiszpanie (zwycięstwo 12:8 nad USA), obrońcy tytułu z Rio de Janeiro Serbowie (wygrana 10:6 z Włochami) i Węgrzy (po zwycięstwie 15:11 nad Chorwacją).

Czarnogóra potentatem w piłkę wodną

Choć niewielka Czarnogóra nie jest sportowym potentatem, to w piłce wodnej znaczy bardzo dużo. Reprezentacja tego kraju w 2008 roku sięgnęła po mistrzostwo Europy, a pięć lat później po wicemistrzostwo świata. W 2020 roku z kolei wygrali Ligę Światową i turniej kwalifikacyjny do igrzysk, a w mistrzostwach Europy zajęli trzecie miejsce.

Francja - Argentyna, IO Tokio, siatkówkaPogromcy polskich siatkarzy w finale igrzysk olimpijskich! Wielki hat-trick

W całej swojej historii Czarnogóra zdobyła jak dotąd tylko jeden medal olimpijski. W 2012 roku w Londynie piłkarki ręczne sięgnęły po srebrne krążki.

Więcej o: